Básník neviditelného světa

Básník neviditelného světa https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361100/mid_basnik-neviditelneho-sveta-U42-361100.jpg 4 8 2

Núrí se narodí se čtyřma ušima, a tak ho matka odveze z vesnice, aby mu pověrčiví vesničané neublížili. Cestou však matka zahyne při úplně stejné nehodě jako o tři měsíce dřív její manžel a Núrí „spadne z nebe“ do rukou posluhovače v súfijském klášteře. Tam vyrůstá, nastupuje duchovní cestu k Bohu, objevuje svůj nevšední talent jazyka a prožívá citové zmatky. To všechno však skončí, když klášter napadnou nájezdníci. Núrího unesou a skončí jako sluha Pravé ruky sultána – jeho život jako by začínal úplně znovu, na jiném místě, v jiných podmínkách. Po nějaké době se ale Núrí svým způsobem vrátí na pravou cestu – začne navštěvovat súfijského učitele, začne znovu psát poezii. Ale jeho život je znovu přetržen a Núrí se ocitá na ovčí salaši ve Španělsku – v cizím prostředí, cizím náboženství a cizím jazyku. Ale koloběh se znovu opakuje, v „dalším životě“ se ocitne v Severní Africe, opět se neomylně (i když ne přímou cestou) vrátí k súfismu, poezii a lásce, aby to vše opět ztratil a jako poustevník konečně došel klidu v oproštění od všeho světa. Kolotoč pestrých barev, zvuků a vůní vás vtáhne do svého víru, až budete mít pocit, jako byste se ocitli uprostřed Pohádek tisíce a jedné noci.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Argo

Poet of the Invisible World

niknikita
02.08.2018 3 z 5

Nedočteno. Asi jsem se nedokázela soustředit v letošním tropickém létě. Zpočátku měl příběh opravdu spád ale v poslední třetině začínal nudit a já se neumím nutit.

Betty11
01.06.2018 5 z 5

Podivuhodný životní příběh, to prostě nevymyslíš :) Človíček Núri, který se narodil už neměl otce, záhy přichází o matku, dostává se do kláštera a pak do různých koutů světa, nachází a ztrácí víru, zjišťuje, že jeho sexuální orientace je na kluky k tomu všemu se narodí s dvěmi páry uší. Putovala jsem tedy s Núrim a čekala co ho zase na další stránce potká, mně se to líbilo. Doporučuji

súfismus americké romány

Autorovy knížky

Michael Golding
americká, 1953
2017  73%Básník neviditelného světa

Kniha Básník neviditelného světa je v