Bart se vrací

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Může kočka přežít vlastní smrt? Ano, zdá se, že dokonce několikrát. Ne nadarmo se mluví o devíti kočičích životech. Příběh jednoho takového kočičího zmrtvýchvstání se odehrál před necelými dvěma roky ve floridské Tampě. Jistého kocoura slyšícího na jméno Bart porazilo auto a skončil zakopaný na zahradě. Když se pak po pěti dnech k hrůze svého majitele vyhrabal z hrobečku ven, byla senzace na světě. Novináři překřtili nenápadného čtyřnožce na Zombie Cat a jeho osudy dodnes budí živý zájem. A právě tady, kde by neobvyklá zpráva z černé kroniky mohla happyendem končit, začíná Francouzka Soledad Bravi svou jemně potměšilou ódu na vůli k životu, svobodu a nezávislost. Populární autorka dětských knížek a dvorní ilustrátorka magazínu Elle rozhodně nestvořila dojemnou idylku pro milovníky koček. Její Bart je krvelačný bojovník za práva někdejších šelem, které lidská společnost odsoudila do role obtloustlých plyšáků. Příběh nesmrtelného kočičího monstra, symbolicky rozdělený do devíti kapitol, je sledem úsměvně zoufalých a realitou života odrážených pokusů tento nedůstojný osud zvrátit...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333257/big_bart-se-vraci-hwx-333257.jpg 3.414
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Bart se vrací

niki-chan
11.05.2021

Opravdu morbidní kniha plná černého humoru a jiných hrůz. Část, kde zombie Bart je nová star a revoltuje, se mi líbila. Ta asijská se mi hnusila. Shrnuto a podtrženo, originální příběh s ohavnými asijci.

DennisMoore
03.08.2020

Bart je zombie kočičák a tahle kniha je... No, divná, ale tím skvělým způsobem. Jen si tedy nejsem úplně jistý, jestli jsem ji v dětském oddělení našel správně, protože Bart hned na začátku umře, vstane z mrtvých, během knížky umře ještě několikrát, a to často VELMI brutálně. Když ho zrovna nikdo nestahuje z kůže a nekuchá, žere Bart lidi nebo alespoň jejich části, no a k tomu bere lekce od Charlese Aznavoura a s plastikou mu radí Kim Kardashianová. Ale co, dnešní děti už asi vydrží všechno. Hlavní je, že přes všechno to, co jsem vyjmenoval (plus ještě něco navíc), má knížka i dobrou myšlenku, ví, co chce říct, a řekne to.


rarášek
23.02.2020

Hodně šílená knížka. Kniha mě zaujala už názvem, protože ten kocour se jmenuje stejně jako ten náš! :D Za sebe bych řekla, že i přes celý ten bláznivý příběh předává i určité poselství. :) Knihu jsem nalezla v knihovně v den své praxe a během pauzy jsem ji měla na místě za pár minut přečtenou. :)