Barnabáškova kniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Barnabášek je skutečný čtyřletý kluk, který žije s maminkou a tatínkem v Rumunsku, ve městě Kluži, a doma mluví maďarsky. Správně se jmenuje Barnabáš, ale je ještě malý a to jméno se k němu tak úplně nehodí. Až bude veliký a nechá si narůst knír, možná dokonce i plnovous, ožení se, bude mít děti a bude řídit auto (nebo spíš lokomotivu), tak mu všichni budou říkat Barnabáši. Život, který vede, však nijak všední není, je pozoruhodný právě tím, co v dnešní zrychlené době mnoha městským dětem nenávratně uniká. Ve většině pohádek v této knížce se proto dějí docela prosté věci, které se určitě přihodily i všem ostatním dětem, i když třeba trochu jinak. Vždyť snad všechny děti se někdy skamarádily s kočkou i se psem, vypravily se samy na nákup, učily se jezdit na kole, v zimě sáňkují a také už jely vlakem (i když třeba ne v lokomotivě jako Barnabášek). Ale v knížce se píše i o jiných, ne tak všedních dobrodružstvích: jak se Barnabášek skamarádil s kouzelným vysavačem, o ctižádostivé Maličké podzemní dráze a o tom, jak si opatřil vlastní mluvící autobus jménem Barnabus. A jednou ráno se dokonce probudil coby princ!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160447/barnabaskova-kniha-160447.jpg 4.85
Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Triton
Orig. název:

Barni könyve

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Barnabáškova kniha

Přidat komentář
Greena
06. ledna

Tato kniha pro nejmenší čtenáře je prý pohádková, ale dějí se v ní i obyčejné věci, které malý Barnabášek prožívá. Kniha je plná laskavého čtení.
Barnabášek je čtyřletý kluk, který žije s maminkou a tatínkem v Rumunsku, ale původem je rodina z Maďarska. Klučina prožívá své malé strachy, dobrodružství, chvíle odvahy, přátelství, snů, i nějaké zážitky z říše pohádek.
Příběhy v knize jsou tak akorát dlouhé na čtení před usnutím nebo jako trénink prvního čtení. Knihu půvabně ilustrovala Markéta Vydrová.
Pojďte i vy poznat Barnabáška…

Danafantom
14.10.2015

Knížka je napsána s pochopením pro dětskou mentalitu,což světe div se, není u dětské literatury vůbec pravidlem. Proto před autorem smekám svůj pomyslný klobouk.


Autor a jeho další knihy

Zágoni Balázs
maďarská, 1975

Kniha Barnabáškova kniha je:

v Právě čtených2x
v Přečtených6x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit1x