Barnabáškova kniha

kniha od:

Barnabáškova kniha https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160447/barnabaskova-kniha-160447.jpg 4.4 10
Koupit Koupit eknihu Bazar

Barnabášek je skutečný čtyřletý kluk, který žije s maminkou a tatínkem v Rumunsku, ve městě Kluži, a doma mluví maďarsky. Správně se jmenuje Barnabáš, ale je ještě malý a to jméno se k němu tak úplně nehodí. Až bude veliký a nechá si narůst knír, možná dokonce i plnovous, ožení se, bude mít děti a bude řídit auto (nebo spíš lokomotivu), tak mu všichni budou říkat Barnabáši. Život, který vede, však nijak všední není, je pozoruhodný právě tím, co v dnešní zrychlené době mnoha městským dětem nenávratně uniká. Ve většině pohádek v této knížce se proto dějí docela prosté věci, které se určitě přihodily i všem ostatním dětem, i když třeba trochu jinak. Vždyť snad všechny děti se někdy skamarádily s kočkou i se psem, vypravily se samy na nákup, učily se jezdit na kole, v zimě sáňkují a také už jely vlakem (i když třeba ne v lokomotivě jako Barnabášek). Ale v knížce se píše i o jiných, ne tak všedních dobrodružstvích: jak se Barnabášek skamarádil s kouzelným vysavačem, o ctižádostivé Maličké podzemní dráze a o tom, jak si opatřil vlastní mluvící autobus jménem Barnabus. A jednou ráno se dokonce probudil coby princ!... celý text

Žánr:
Pro děti a mládež

Vydáno: , Triton
Originální název:

Barni könyve


více info...

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 1

š.m.i.k
š.m.i.k
30.08.2019

Barnabášek nás vůbec nebavil, ...sáhodlouhé popisy dráhy metra apod... nakonec jsme to asi ve 3/4 knížky vzdali a nedočetli.

m.zirhut
m.zirhut
21.08.2019 4 z 5

Mám trošku rozporuplné pocity, některé kapitoly nás moc nebavily, ale některé byly opravdu skvělé. Ještě teď s odstupem času si pamatuji například příběhy o autobusu, podzemní dráze, džípu s nemocným kolem, lokomotivě nebo pomalovaných šuplících :)


Danafantom
Danafantom
14.10.2015 5 z 5

Knížka je napsána s pochopením pro dětskou mentalitu,což světe div se, není u dětské literatury vůbec pravidlem. Proto před autorem smekám svůj pomyslný klobouk.

Autorovy další knížky

Zágoni Balázs
maďarská, 1975
2013  88%Barnabáškova kniha
2013  80%Barnabášek a autobus
2016  100%Druhá Barnabáškova kniha - Barnabášek a dvojčata
2017  100%Pohádka o nepořádnických bacilech

Kniha Barnabáškova kniha je v

Přečtených11x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce1x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x