Bankovnictví

Bankovnictví https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354072/mid_bankovnictvi-SLx-354072.jpg 5 2 1

S bankovními, finančními a pojistnými produkty se setkáváme prakticky po celý svůj život. Proto je bankovnictví ze všech ekonomických oborů jedním z těch, které jsou do jisté míry bližší naší každodenní žité realitě. Cílem této učebnice je přiblížit žákům, studentům, pedagogům i široké veřejnosti základní principy bankovnictví, měnovou politiku, peníze a úrokovou míru, fungování bankovního systému, centrální i obchodní bankovnictví. Pozornost je věnována rovněž bankovním produktům, platebnímu styku, bankovní regulaci a dohledu, druhům a řízení bankovních rizik, finančnímu systému, burze a oblasti pojišťovnictví. Závěrem se publikace věnuje také mezinárodním měnovým a finančním institucím a jejich úloze, kterou sehrávají ve světovém bankovnictví.... celý text

Andráse de la
11.09.2019 5 z 5

Zatím jsem jen prolistoval, ale vypadá hodně kvalitně - stručně (přehledně, srozumitelně a hlavně výstižně). Líbí se mi tam ty zajímavosti a souvislosti s historií.

Většinou nehodnotívám předtím než si knihu (/učebnici) přečtu, ale tahle se mi velmi líbí.
Prosím víc takových publikací (k ekonomii, podnikání a celkové fin. gramotnosti).