Balada o Barnabáši Pierkielovi

Balada o Barnabáši Pierkielovi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389070/bmid_balada-o-barnabasi-pierkielovi-XGd-389070.jpg 4 12 3

Balada o Barnabáši Pierkielovi vypráví o (ne tak docela) hrdinských činech mladého pasáčka vepřů, který je mylně přesvědčen o své kráse a moudrosti. Jak se Barnabáš zoufale snaží získat přízeň Růši, konkubíny zdejšího obuvnického magnáta, zaplete se i se svým krátkonohým ořem Wilhelmem do řady skandálů a nešťastných příhod a veškeré jeho pokusy o milostné sblížení skončí katastrofou. Po záhadném úmrtí důležité postavy místní komunity vypukne hon na čarodějnice a z nebe se snese tajemná postava. A Barnabáš jen s hrůzou sleduje, jak na jeho milované rodné maloměsto začínají dopadat velké dějiny… Dobrodružný milostný příběh s výraznými prvky absurdity a černého humoru, zasazený do fiktivní slovanské země Skavulsko, která se ocitá na pokraji historických změn. Debutový román polsko-americké autorky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Ballad of Barnabas Pierkiel , 2014

PrinceznaAnna23
02.12.2021 2 z 5

Kniha mi nepřišla zrovna čtivá. Ale nechtěla jsem ji odložit nedočtenou a jsem ráda, že jsem ji dočetla, protože konec byl až překvapivě dobrý (na poměry knihy).

Vendy237189
09.05.2021

měla jsem co dělat, abych knihu neodložila před koncem. nezaujala mě, možná moje chyba

alibaba72
31.03.2021 4 z 5

Zajímavé čtení, humorné, poetické.

pikareskní romány

Autorovy knížky