Bajkal: Procházky po rovině

Cestovatel Marek Šimíček projel 700 km Bajkalu vlastními silami - z toho 250 na bruslích, plus následný výstup na Pik Čerského - dalších 800 kilometrů auty po ledu - 15 000 kilometrů a 14 dnů ve vlacích - téměř 7 týdnů na cestě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293793/bajkal-prochazky-po-rovine-sDs-293793.jpg 4.73
Cestopisy a místopisy
Vydáno, Marek Šimíček

Kniha Bajkal: Procházky po rovině

Damato
15.11.2018

Úžasné, to je místo, kam bys se chtěla jednou, jedinkrát v životě podívat. A může za to nenáviděný učitel matematiky na ZŠ, kterého jsem ovšem měla i na hudebku a zpívala u něj ve sboru, kde jsem ho, jako ostatní zpěvem postižené dívky, tajně milovala. Mně bylo 10, jemu asi tak 30- a on se tím tak krásně bavil, jak ho všichni milujeme a moc dobře věděl, že když na nás mrkne, tak mu tu písničku Bajkal tak procítěně zazpíváme, že oko v sále nezůstane suché. A nezůstalo- a já , když do dnes slyším Bajkal, teskně si broukám:
Step šumí a vlní se Bajkal a z lesů, kde zlatý je důl, jde s uzlíkem na zádech tulák, co nad světem zlámal už hůl. Má trestanskou košilku hrubou a vězeňských škrpálů pár a malíky z botek se klubou a kabátek samý je cár. Když tulák se na Bajkal dobral, sedl do člunku za rákosím a píseň tak smutná, tak dobrá se k rodné vsi rozlétla s ním.
A až po čase jsem pochopila co je v té písni tak smutné: .... a píseň tak smutná ,tak dobrá se k rodné vsi rozlétla s ním... a bulím si klidně do kapesníku , nad touhle knihou dál. Ne snad pro pana učitele, spíš po té rodné vsi...

Italské prázdniny
Italské prázdniny