Babylonští psi

Když se jednoho večera vrátil Paul Iverson z práce domů, čekala na něj smutná zpráva: jeho milovaná žena Lexy vylezla do koruny jabloně v zahradě, spadla a zabila se. Policie vše označila za tragickou nehodu a nenašel se nikdo, kdo by úřední vysvětlení vyvrátil. Vždyť sousedé nebyli přes den doma, a tak žádné oči Lexyin smrtelný pád neviděly. Vlastně až na jediné - psí. Pouze Lexyina fenka Lorelei byla v té době v zahradě a stala se svědkem neštěstí. Svým teskným vytím a pobíháním mezi stromy se pokoušela přivolat pomoc. Paul, profesí lingvista, se proto rozhodne, že Lorelei naučí komunikovat, aby se od ní dozvěděl, co a jak se vlastně stalo. Ve stejné době si začne v domě všímat věcí, jimž zpočátku nerozumí. Není mu jasné, proč Lexy před smrtí změnila řazení svazků v jejich knihovně a jaký byl skutečný význam jistého záhadného telefonátu, ale po čase se ukáže, že právě z těchto drobných "stop" lze složit skládačku vedoucí k pochopení toho, co zůstalo nevysloveno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55060/big_babylonsti-psi-xYG-55060.jpg 3.920
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Dogs of Babel, 2003

Kniha Babylonští psi

lucie2371
28.01.2020

Tato kniha byla zvláštní...čekala jsem od ní něco víc. Za trochu zajímavější děj před koncem knihy dávám dvě hvězdičky. Ke knize se už dozajista nevrátím.

kika 13
14.11.2012

Román čtivý,napínavý a k přemýšlení.

p.stranska
08.11.2012

Knížka je čtivá a napínavá, ale souhlasím s ,,binysek,, , pro milovníky zvířat a zvláště psů je to masochismus tohle číst.