Babišovo Palermo II

Babišovo Palermo II https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525101/bmid_babisovo-palermo-ii-653869703bc58.jpg 4 128 22

Projekt Babišovo Palermo (první díl vyšel v červnu 2021) mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO. Na rozdíl od knihy Boss Babiš, která vyšla v roce 2017 a která se věnovala zejména zrodu oligarchy, jeho kontroverznímu podnikání a klientelismu, je Babišovo Palermo dramatickým popisem chyb a omylů v jeho politické kariéře. Je také o jeho metodách „zaklekávání a ojebávání“ a též o nových kmotrech ANO.... celý text

Hotovson
07.10.2021 5 z 5

Druhá kniha je o tom, co se tu za Babiše rozbujelo za hydru, o všech těch spolustranících z profikorupčního hnutí ANO, vychcáncích, co jenom hrabou pro sebe a o jiný jim vůbec nejde. Stejně tak jako jejich guru, ale to už víme, bohužel ne všichni. Obávám se, že nadcházející volby (už zejtra!!!) toho moc nezmění, ale i kdyby se nějakym zázrakem dostal oligarcha od válu, tak z těch sraček, co tu napáchal se budem dostávat hodně dlouho.

A neodpustim si říct, že je to hlavně díky lidem, kterejm stačí zacpat hubu koblihou a navrch přisypat pár šušní. Takže fakt dík, ale jde i o vaše děti, tak potom nebrečte.

ales1009
29.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha, čte se opravdu sama, číst ani nemusíte, jen otáčíte stránky. Kauza Stoka zde byla výborně popsána. To samé můžu říct i k J. Faltýnkovi, výborně popsán jeho lobbing na ministerstvu dopravy. I rozhovor s bývalým ministrem dopravy Prachařem.., a tak bych mohl pokračovat dále. Ale obecně jde vlastně o to, že ano, ostatní vlády dob minulých kradli, lobbovali a podváděli také, ale v takovém měřítku si netroufám opravdu říct. Jedno jim ale zůstalo a to jest sebereflexe. Nepřeji si aby tohle opravdu "ANOkorupční hnutí" pokračovalo ve vládě, už toho bylo DOST. Kniha bude skvěle zapadat do knihovny, pokud již máte Bosse, Zemana a Palermo I. Doufám, že za takových 20 let, když tyto všechny knihy budeme znovu číst, tak budeme koukat, co všechno jsme dopustili a komu jsme naletěli. To si opravdu ze srdce přeju.