Bábi Jarka aneb Já se mám, že tě mám

Bábi Jarka aneb Já se mám, že tě mám https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525870/bmid_babi-jarka-aneb-ja-se-mam-ze-te-mam-654e63cc7f986.jpg 5 6 4

Rozsáhlá povídka o vztahu dospělé vnučky s její babičkou a o jejich společném čase. Je v dnešní době možné, aby si byly dvě dospělé ženy s věkovým rozdílem čtyřiceti pěti let blízké? Anna je ve věku, kdy by si měla někoho najít a začít plánovat rodinu, jenže ona chce svůj čas trávit s bábi Jarkou. Humorně vyprávěný příběh z jedné vesnice na Vysočině, kde se ještě pořád dělají sena, otavy, zavařuje se všechno možné ovoce nebo se pořádají zabíjačky králíků a holubů. Bábi Jarka se jen rozčiluje, že se Anna nechce začít učit péct ty její buchty, když čas přitom letí tak rychle.... celý text

Barou
20.02.2024 5 z 5

Opravdu se tenhle příběh stal? Je vážně možné mít se svojí babičkou tak silné pouto, které vás k ní bude naprosto přirozeně táhnout, skoro každou volnou chvíli? Je možné, si svoje místo v životě najít na vesnickém statku, obklopení rodinou a dobrým domácím jídlem? Vskutku je a dokonce to dává obrovský smysl, bohužel jak už to bývá, život umí být i hořkosladký...

kolacky
06.12.2023 5 z 5

Hodně příjemné čtení. Trochu nářečí, trochu humoru, trochu ze života. A nejlepší hláška je "řízek s chlebem"!

Jane2016
05.12.2023 5 z 5

Novela s názvem „Bábi Jarka“ je přesným důkazem toho, proč mě baví číst. Abych Vám svou myšlenku přiblížila. Bábi Jarka je úzká knížečka, která v sobě má ale velmi hlubokou a krásnou myšlenku. Knížka vypráví o vztahu vnučky a babičky. O vztahu tak krásném, že se budete během čtení jenom usmívat.

Já jsem z knihy nadšená, dlouho jsem nečetla tak příjemný a silný příběh. Takový, kde nejsou žádné vycpané části, kde čtete tak lehce, že na chvilku zapomenete, že vlastně čtete vůbec. Knížka mě donutila se zamyslet a toho si u příběhů velmi vážím.

Za mě dokonalost. Ještě, že jsem knihu stihla přečíst v tomto roce, protože určitě nebude chybět na mém seznamu nejlepších knih za rok 2023.

PS: „Já se tak mám, že tě mám“ je věta, kterou by měla slyšet každá babička!

TerezaCa
24.11.2023 5 z 5

Knížka, která je vhodná na odreagování. Příjemné, lehké, vtipné čtení, od kterého se dá jen těžko odtrhnout. Přečteno jedním dechem. Na začátku příběhu milé, vtipné historky vnučky s babičkou ze života na vsi, které ale postupně s knihou přechází do něčeho hlubšího. Stojí za přečtení až do konce.

Autorovy knížky

2023  90%Bábi Jarka aneb Já se mám, že tě mám