Terénní průvodce po Pandoře fascinujícím světě Avataru Jamese Camerona. Akční film natočený za pomoci nové generace zvláštních efektů nabízí originální filmový zážitek, v němž strhující příběh a pozoruhodně vystižené prostředí podtrhuje revoluční technologie. Avatar: Tajná zpráva o biologických a sociálních dějinách Pandory seznamuje milovníky filmu podrobněji s jeho dějištěm nádherným, civilizací nedotčeným měsícem ve vzdálené sluneční soustavě. Zpráva nabízí zevrubný popis Pandory včetně jejího exotického ekosystému a domorodých obyvatel zvaných Na'viové. Prostřednictvím fotografií, pozorování z terénu, vědeckých dat a osobních postřehů posbírali v tomto průvodci aktivisté brojící proti bezohlednému využívání a ničení Pandory všechny dostupné informace o Pandoře, které jim mohou pomoci přežít a zachránit nejen Pandoru, ale i Zemi. Ačkoli se ukázalo, že Pandora je mimořádně výnosný zdroj surovin, její prostředí od pohoří popírajících gravitaci po malé, ale smrtící vosy pekelnice a obrovské masožravé thanatory představuje trvalé nebezpečí pro každého, kdo se tam odváží. Tento manuál poskytuje velmi přesný a podrobný popis jedinečného přírodního prostředí Pandory, pozoruhodných živočichů a rostlin, ale také kulturních zvyklostí, jazyka a fyziologie domorodých obyvatel, jakož i přísně tajné popisy zbraní a techniky, které pozemská agentura RDA na Pandoře používá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37330/avatar-jamese-camerona-tajna-zprava-DZ8-37330.jpg 3.621
Literatura světová, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

Avatar: A Confidential Report on the Biological and Social History of Pandora (2008)

frantisek6180
22.09.2017

Pro fanoušky a především nadšence je kniha ideální :)

Skylar Vincent
04.01.2014

Velice zajímavé, ale občas strašlivá nuda, která mě donutila číst knihu dvakrát a přesto jsem knihu strašně dlouho louskala. Avatar je velice zajímavý film a knihu rozhodně doporučuji. Hodí se i slovníček na konci.

lacinovajanulka
17.06.2013

Doporucuji!!! Vynikajici kniha, ten kdo miluje Avatar, tak ji oceni.

Autoři knihy

Maria Wilhelm

Maria Wilhelm
americká

Dirk Mathison

Dirk Mathison
americká

Kniha Avatar Jamese Camerona: Tajná zpráva o biologických a sociálních dějinách Pandory je: