Poznámky z terénu a ďalšie informácie o xenobiologickom výskume a vedeckých laboratóriách Správy pre suroviny a rozvoj usporiadané do príručky, ktorá mapuje množstvo jedinečných aspektov Pandory. Táto správa detailne opisuje cudzí ekosystém Pandory, jej flóru a faunu, kultúru, jazyk a fyziológiu domorodého obyvateľstva, agresívnej rasy lovcov a zberačov – Na’viov. Pandora sľubuje nesmierny zisk a zároveň je veľkou výzvou pri výskume a ťažbe. Od gravitáciu ignorujúceho pohoria Aleluja po gigantické prírodné Kamenné oblúky, od malej ale jedovatej osy pekelnej po obrovské mäsožravé thanatory, Pandora každý deň predstavuje nebezpečenstvo pre pozemné a vzdušné sily Správy. V tejto príručke sú prísne dôverné a podrobné informácie o zbraniach a technológiách, ktoré Správa používa na potlačenie domorodých nepriateľov a na ochranu svojich zamestnancov pred nebezpečným pandorským prostredím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204666/big_avatar-jamesa-camerona-prirucka-ako-7qx-204666.jpg 3.727
Literatura světová, Sci-fi

Vydáno: , Ikar (SK)

James Cameron, 2008

evineckY
06.09.2021

Tuhle knihu jsem koupila synovi když byl mladší a byl fanoušek Avatara. Ten film se nám líbí dodnes. V této knize jsou úžasné fotky z celého natáčení všech postav, zbraní, slovníky a přírody.

Slugterra
29.06.2019

Knížka se mi velice líbila. Avatar je pro mě srdcovkou a tahle příručka rozhodně nezklamala. Informace byly zajímavé. Nejlepší bylo, že jsem se při čtení koukala i na film. Rozhodně doporučuji přečíst.

frantisek6180
22.09.2017

Pro fanoušky a především nadšence je kniha ideální :)

Skylar Vincent
04.01.2014

Velice zajímavé, ale občas strašlivá nuda, která mě donutila číst knihu dvakrát a přesto jsem knihu strašně dlouho louskala. Avatar je velice zajímavý film a knihu rozhodně doporučuji. Hodí se i slovníček na konci.

lacinovajanulka
17.06.2013

Doporucuji!!! Vynikajici kniha, ten kdo miluje Avatar, tak ji oceni.

Autoři knihy

Maria Wilhelm
americká
Dirk Mathison
americká

Kniha Avatar Jamesa Camerona: Príručka ako prežiť (Tajná správa o biologických a spoločenských dejinách Pandory) je v

dalších seznamech1x