Automobilové neštěstí

Automobilové neštěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60640/automobilove-nestesti-60640.jpg 4 13 5

Při běžné nehodě zahyne neopatrný chodec. Poručíku Reardonovi se však něco nezdá ... Edice Smaragd, svazek 85.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Reardon , 1970

Ava365
27.12.2021 4 z 5

Hezká "old school" detektivka z edice Smaragd. Reardon je velký sympaťák a také ostatní postavy jsou ve srovnání s těmi "moderními" tak nějak normální a lidské.

ThomasRuhe
08.11.2019 3 z 5

Automobilové neštěstí je pouze průměrná detektivka bez výrazného překvapujícího dění, která má dobrý nápad a snaží se přiblížit románům z americké drsné školy. Vyšetřování probíhá v oblasti tušení a nesrovnalostí při automobilové nehodě. Akčnější pasáž je zde také jen jedna, a to až před závěrem případu. Proto hodnotím 3/5.

trudoš
10.05.2018 4 z 5

Vynikající začátek, slabší druhá půlka - především díky tomu, že děj zde začíná být průhledný a zajímavá odhalení přicházejí až v závěru, kde už působí drobně zbytečně. Ovšem ústřední nápad se zločinem zakamuflovaným do nehody je skvělý, a kdyby z toho Robert L. Pike udělal pouze povídku, bylo by to bezmála dokonalé. Tedy ne, že by sto šedesát stránek bylo nějak moc, ale přesto.
Co ale na knize obdivuji nejvíc, je prvotřídní řemeslo. Na to, že jde o román z roku 1970, má naprosto precizní stylistiku, přičemž některé odstavce zavánějí málem až noirovou poezií. Přirozené dialogy a promyšlené charaktery pak s přehledem natrhnou šos nejednomu modernímu autorovi, jež nic podobného nedokáže zachytit ani při pětinásobně větším rozsahu. Pro mě tak zůstává Automobilové neštěstí fajnovou retro návštěvou do sanfranciských policejních kruhů sedmdesátých let, kdy chlapy ještě nosili kalhoty a zločinci tu byli od toho, aby byli zatýkáni. A to i v případě, že šlo o krásný holky s nevinnými pohledy.

konicekbily
10.06.2017 3 z 5

Příjemný detektivní příběh pro volné chvíle v dobách dávno minulých.

hanap
06.05.2015 4 z 5

Automobilové neštěstí je příjemná detektivka , je trochu retro ,vždyť prvně vyšla v roce 1970 , číst tuto knihu nebyla ztráta času .

detektivní a krimi romány

Robert L. Pike (p)