Autogenní trénink a autogenní terapie

Autogenní trénink a autogenní terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282146/mid_autogenni-trenink-a-autogenni-terap-8Pu-282146.png 4 8 2

Autogenní trénink (AT) představuje tradiční a nejrozšířenější evropskou relaxační metodu. Jeho cílem je dosáhnout svalové relaxace s cílem duševního uvolnění. Jde rovněž o zlepšení orgánových funkcí řízených vegetativní nervovou soustavou a autosugestivní ovlivnění pomocí intenčních formulí. Předkládaná publikace se zabývá historií metody, osobností jejího tvůrce J. H. Schultze a jeho následovníky, indikacemi a kontraindikacemi, formami nácviku, praktickým popisem jednotlivých stupňů AT, vhodnými pozicemi pro nácvik, prací s intenčními formulkami, autogenní meditací a terapií, výzkumy na poli AT, spojením AT s hudbou a řadou dalších témat. V závěru knihy čtenář najde přehled obtíží a onemocnění, které lze úspěšně ovlivnit pomocí AT. Mgr. et Mgr. Veronika Víchová je psycholožka s atestací z klinické psychologie a funkční specializací z psychoterapie. Absolvovala mj. výcviky v autogenním tréninku, hypnoterapii, léčbě traumatu pomocí EMDR a aktuálně dokončuje výcvik v katatymně-imaginativní terapii. V klinické praxi se věnuje dospělým se zaměřením na závislosti a léčbu traumatu. AT se věnuje výzkumně, v klinické praxi i supervizně. Vede Pracovní skupinu pro autogenní trénink při Sekci pro hypnózu PS ČLS JEP. Metodu podporuje také lektorsky a v rámci přednáškových aktivit. Na knize se autorsky podílí i zkušený psycholog PhDr. Karel Gawlik.... celý text

Chmur
16.08.2018 5 z 5

Určitě nejpřínosnější kniha o autogenním tréninku, která byla u nás vydaná. Samotná metoda je velice zajímavá a určitě je skvělé dosáhnout aspoň základní úrovně.

MichalK2
31.05.2016

Metodu jsem znal zběžně ze školy, ale teprve tato kniha mi dala hlubší pohled na celý systém autogenního tréninku. Taková publikace na našem trhu chyběla - díky za ní.

Autorovy knížky

Veronika Víchová
česká, 1975
2016  83%Autogenní trénink a autogenní terapie

Kniha Autogenní trénink a autogenní terapie je v