Autobus Škoda 706 RTO

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Důvodů pro vznik samostatné publikace o vozidlech Škoda 706 RTO je hned několik. Autobusy Škoda 706 RTO měly povedenou konstrukci, která svým řešením vycházela z úspěšného předchůdce Škoda 706 RO. Také design karoserie byl na svoji dobu velice líbivý a dodnes jsou její ladné křivky zdrojem obdivu. Autobusy RTO pak výrobně vznikly ve velkém množství nejen v tuzemsku, ale licenčně také v Polsku. Kniha se tedy zabývá jak tuzemskými typy RTO, tak polskými modely, které jsou neméně zajímavé. I v této modelové řadě vznikly projekty, jež se realizovaly pouze ve formě prototypů, či jednotlivých kusů. Příkladem může být kloubová verze RTO-K. Zatímco v tuzemsku vznikla v jediném kusu, v Polsku se nejednalo o žádnou vzácnost. Kapitola věnovaná kloubovým autobusům vyjma jiného vysvětluje celou řadu dosud přetrvávajících nejasností okolo těchto zajímavých vozidel. Dalším pozoruhodným a málo známým modelem je RTO-SAP, ten je popsán v základním autobusovém provedení, ale také jako přenosový vůz Česko...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147001/autobus-skoda-706-rto-147001.jpg 55
Žánr
Literatura naučná, Doprava
Vydáno, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Autobus Škoda 706 RTO

Přidat komentář
Primán
06.06.2017

Kniha je bezva protože přibližuje historii, technické údaje i mnohdy ne moc známý "kloubák" tohoto typu. Tento autobus je z mého pohledu super a v knížce ještě lepší a ne nadarmo se mu říká Vajíčko.:) PRO POSEDLÉ AUTOBUSÁKY NEJLEPŠÍ KNIHA.

jarmik
22.02.2015

Jako dítěti se mi tento typ nikdy nelíbil, připadal mi dost cizí oproti tomu modelu se sexy superchlapáckým označením ŠM 11, na který jsem byl zvyklý, a který proto představuje pro mě tu skutečnou lidskou tvář autobusu.

Knihu doporučuji.


Štítky

autobusy

Autor a jeho další knihy

Jan Neumann
česká, 1952

Kniha Autobus Škoda 706 RTO je v

Přečtených5x
Knihotéce5x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x