Atentáty na peniaze

Atentáty na peniaze https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72462/atentaty-na-peniaze-72462.jpg 4 9 3

Všeobecne panuje predstava, že peňazokazectvo je nekalá činnosť, ktorá sa uskutočňuje najčastejšie v tajuplných pivničných priestoroch, kde sa krúti kľukou akéhosi zariadenia, z ktorého potom vypadávajú novučičké bankovky. Je to nepochybne lákavá romantická vidina, ako sa ľahko a rýchlo dostať k peniazom. Nedá sa poprieť, že niektorí ľudia si týmto spôsobom naozaj pomohli. Nemožno však nevidieť, že iní-hoci sa to zdá neuveriteľné -vyšli falšovaním peňazí na mizinu. S peňazokazectvom je to vôbec zložité, aj s jeho príčinami aj s jeho následkami. Kniha sa zaoberá týmto fenoménom, stopuje peňazokazectvo atentátnikov, aj tých, čo proti ním bojujú. Chce poznať útočníkov, aj ich obete. Zaujíma sa o protokoly bezpečnostných orgánov, výpovede svedkov i celé súdne procesy, o správy z tlače i názory zasvätencov. Nazerá do zákulisia zväčša neznámeho, pretože svojho času informácie o ňom neboli vôbec určené pre verejnosť. Z desaťtisícov strán dokumentárnych materiálov tu defilujú len prípady, ktoré sa vzťahujú na československé územie. Odohrávajú sa v období od roku 1919 až do menovej reformy v roku 1953 a týkajú sa peňazí našich aj cudzích.... celý text

Pavelpi
24.02.2019 4 z 5

Kniha je dobře napsaná a je vidět,že se autor vyzná.Dobré je i obrazové doplnění knihy,kde jsou dobové fotografie z tehdejších let.Knihu doporučuji hlavně těm,kteří se o problematiku padělání peněz zajímají.

amigo
03.02.2018

Velice dobrá kniha, četla se mi dobře. Doporučuji každému, kdo se zajímá o toto téma.

maryzka
09.10.2012 2 z 5

Tato kniha se musí číst dokola, nebot člověk občas i zapomíná. Vypráví o falšování peněz, nebo jak probíhala výměna peněz za první republiky- vlastně tady jsem se dočetla i o kolkování peněz, které proběhlo těsně v 90. letech. Knihu jsem ohodnotila i meně, nebot pro mě byla občas nesrozumitelná