Kdo pohlídá Baryka?

Kdo pohlídá Baryka? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355526/mid_at-ziji-stenata-URU-355526.png 4 5 1

Ať žijí štěňata! série

Katka a její nejlepší kamarádka Mája jsou úplně zblázněné do psů! Své vlastní mít nemohou, ale to jim nebrání snít o oblíbených štěňatech. Katčina teta si otevře psí salon, kde se dívenky seznámí s Barykem, labradorským retrívrem s čokoládově hnědou srstí. Je to láska na první pohled. Podaří se jim přesvědčit tetu Janu, aby jim dovolila jí s Barykem pomáhat?... celý text

broskev28
11.02.2021 3 z 5

Pro holky - milovnice zvířátek, nejlépe pejsků (máme ve třídě hned několik takových) určitě príma knížka: číst o tom, co máme rádi, je vždycky zábavnější a překousneme i případnou větší náročnost. Tenhle příběh popisuje situaci, o které každá taková slečna určitě sní, takže budu příhody Katky a Máji určitě holkám nabízet.
CPress zaslouží pochvalu za grafickou i jazykovou podobu knížky. Ilustrace jsou sice původní, kanadské, ale překlad Jany Vlčkové nepopiratelně český, bez tiskových chyb. Ovšem názvy různých psích plemen jsou nad mé síly, tak jen doufám, že i tohle si odpovědná redaktorka pohlídala. Jestli ne, děti mě na to asi brzy upozorní.
Zajímavá je zmínka o jiném způsobu výuky, něco jako naše malotřídky.

Susan Hughes
kanadská, 1960
2011  83%Ostrov divokých koní
2017  64%Rita pomáhá
2017  88%Kdo pohlídá Baryka?
2018  80%Miky detektivem
2019  100%Bišonek hledá domov