Asteroid 2374 : život a smrt Vladimíra Vysockého

Asteroid 2374 : život a smrt Vladimíra Vysockého https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254257/mid_asteroid-2374-zivot-a-smrt-vladimir-Sco-254257.jpg 5 3 1

Životopis legendárního ruského herce a písničkáře Vladimíra Vysockého. Živá výpověď o Vladimíru Vysockém, který se jako herec a písničkář stal symbolem šedesátých a sedmdesátých let 20. století a jehož nedokázala pokořit ani politická mašinerie, je i zajímavou výpovědí o ruském charakteru a boji s mocí. Vysockij je zde představen ve všech svých podobách - jako "Puškin dvacátého století", jako skladatel a interpret, herec Divadla na Tagance, umělec obdivovaný i zatracovaný.... celý text

Atanone
24.05.2017 5 z 5

Z mých dvou nejoblíbenějších "ještěsovětských" básníků Okudžava je básníkem ticha a moudrých meditací,zatímco Vysockij je prostě bouře se vším všudy. Nedovedu si představit,že by ten člověk dělal něco napůl. Úplně poprvé jsem si ho všimla,když nezpíval, a sice ve filmu "Jak car Petr ženil mouřenína" a pak po letech mi kamarádka pustila desku člověka,co řval chraplavým hlasem tak úžasné verše,že mě to posadilo na zadek.. Chvíli mi trvalo,než jsem si ty dva lidi spojila.
Neposuzuji knihu. Je to jeden z pohledů na tohoto neobyčejného člověka,který možná právě díky tomu,že občas nemohl a někdy nesměl zpívat,co chtěl,byl tak čistý a opravdový. Ona totiž nesvoboda tříbí charaktery a zlato se taví v ohni..

Vladimír Vysockij

Autoři knihy