Asijské problémy a naše vystěhovalectví

nehodnoceno
Asijské problémy a naše vystěhovalectví https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146539/asijske-problemy-a-nase-vystehovale-OgC-146539.jpg 0 0 1

Obsah: Zájem Číny – Zájem Japonska – Zájem Spojených států amerických – Zájem Francie – Zájem Siamu – Zájem Anglie – Zájem Holandska – Zájem Evropy v Asii – Cizinci v jižní a východní Asii – Náš zahraniční obchod – Naše vystěhovalectví.

HTO
14.02.2014

Výpisek: „Číňané mají výbornou vlastnost soustředění myšlenek, ale tato vlastnost jest u nich až příliš silně vyvinuta. Podobají se v tom Rusům. U Rusů se jeví ono přílišné soustřeďování mysli v přehnaném theoretickém hloubání, jež se mine velmi často praktického výsledku a zacházívá i v absurdnost. Mnoho nadějných hlav tím zaniklo. U mužiků se jeví ona přílišná vlastnost přemýšlení o témž předmětu upadáním v melancholii. U Číňanů následkem té vlastnosti je přehnaná konservativnost.“

Vzápětí čteno v knize Renesance rozumu (1994): „Logika je pouze jednou ze schopností rozumu, i když nesmírně důležitou. Ponechána sama sobě dochází k absurditám.“

Rudolf Cicvárek
česká, 1860 - 1950
1927  0%Asijské problémy a naše vystěhovalectví
1929  0%Holandská východní Indie
1929  0%Holandská Východní Indie I.
1931  0%Obchodní poměry ve Východní Asii
1929  0%Holandská Východní Indie III.