Ascona. Erich Maria Remarque v emigraci

Ascona. Erich Maria Remarque v emigraci https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517737/bmid_ascona-erich-maria-remarque-v-emigr-6481de363cdcc.jpg 4 7 7

Román zachycuje šestileté období v životě slavného německého spisovatele Ericha Maria Remarqua, které strávil ve vynuceném švýcarském exilu. Ascona 1933. Na počátku třicátých let stojí Erich Maria Remarque v zenitu svého úspěchu. Avšak když všemi oslavovaný spisovatel musí uprchnout před nacisty do exilu u Lago Maggiore, uvrhnou ho politické události do hluboké deprese. Z tvůrčí krize hledá východisko - a zvolí to nejriskantnější, bezhlavě se zamiluje do Marlene Dietrichové..... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ascona , 2021

KarolinaFifth
14.11.2023 5 z 5

Nic jsem o spisovateli nevěděla, tak jsem ráda, že jsem to napravila. Jeho žvot byl poměrně strhující, kniha čtivá. Doporučuju - dostane to knihy autora do kontextu dějin.

SirenKa
27.06.2023 4 z 5

Nenáročné čtení, klidně i na dovolenou, pokud se chcete dozvědět více o světoznámém spisovateli. Nevím, nakolik jsou zmiňované detaily ze života opravdové, neboť jeden fakt, který mne zaujal, jsem si ověřovala a úplně to nedopadlo. Každopádně je kniha zajímavou sondou do života německé kulturní smetánky, která našla útočiště ve švýcarské Astoně, o jejich trampotách v době nástupu fašismu. Tato románová podoba mi "Ericha" přiblížila lépe, než nějaký oficiální životopis. A vlastně je pro mne inspirací ke čtení něčeho podobného o někom jiném. Věděli jste, že Remarque byl světovou celebritou již za svého života?

životopisy, biografie spisovatelé

Edgar Rai
německá, 1967
2018  50%88 věcí, které byste měli stihnout se svým dítětem, než vyletí z hnízda
2023  74%Ascona. Erich Maria Remarque v emigraci