Artyčoková srdíčka

Artyčoková srdíčka

Dvanáctiletá Mira pochází z chaotické, umělecké a přímočaré rodiny, kde je někdy těžké získat si pozornost. Zatímco se zdraví její milované babičky Josie zhoršuje, Mira začíná objevovat tajemství svých blízkých a zároveň získává tajemství vlastní. Přitahuje ji záhadný Jide, kluk, který zjevně skrývá problematickou minulost a stejně jako artyčok si kolem srdce vypěstoval tvrdý ochranný obal. Mira sice prožívá svůj první žal, ale také poznává podivuhodný a často tajuplný okolní svět. Tento neobyčejně poctivě a vnímavě napsaný román zkoumá křehkou rovnováhu - která se někdy mění v nespravedlnost - mezi životem a smrtí, ale především oslavuje přátelství, kulturu a život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/268895/artycokova-srdicka-knn-268895.jpg 4.420

Mira Levenson (1.)

Artichoke hearts (2011)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Slovart (ČR)

Charlota007

Čtivá kniha s hloubkou. Není ale pro všechny, čte se na jednu stranu lehce, ale na druhou velmi těžce. Dost zde asi záleží na osobních zkušenostech.

steph.tey

Tahle knížka je jedna z těch nejvíce nepopsatelně krásných knih... Pojednávala o těžkých chvílích v životě a to tak citlivě, ale ne přehnaně nebo nevhodně. Bylo to opravdové čtení. Příběh, který vás svou osobitou atmosférou vtáhne do děje a donutí vas přemýšlet a hledat.

Markét123
21.07.2016

Nevěděla jsem,co si mám od knihy přesně představit.A musím říct,že jsem se do ní ZAMILOVALA !!! U knihy jsem se několikrát rozesmála,ale nějaká slza mi také ukápla.Myslím,že mě kniha několikrát donutila zamyslet se nad něčím co mě nikdy nenapadlo.Také myslím,že mě v něčem.......přesně nevím v čem ovlivnila :) Určitě doporučuju.Není to obyčejná knížka !!!

Temný snílek
03.07.2016

Konečně kniha pro mládež, která má hloubku a není jen povrchová. Artyčoková srdíčka dokážou chytnout za srdce čtenářek a ty rády prožijí děj společně s postavami.

warca
02.05.2016

Nijak zvlášť jsem se do čtení nehrnula, ale bylo to skvělý a takový... hluboký :)

Kariol
10.04.2016

Nečekala jsem moc a dostalo se mi skvělé knížky. Pokud rádi hloubáte, doporučuji. :)