Jazmínové nebo

Jazmínové nebo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225160/bmid_jazminove-nebo-rZm-225160.jpg 4 25 6

Mira Levenson série

< 2. díl

Kniha Jazmínové nebo je ďalším rozprávaním zo života štrnásťročnej Londýnčanky Miry Levensonovej, s ktorou sa mohli slovenskí čitatelia zoznámiť v románe Artičokové srdcia. Po smrti starého otca Bimala ide Mira do Indie navštíviť indickú vetvu rodiny, ktorú doteraz vôbec nepoznala. Nielenže sa stretáva s celkom inou kultúrou, ale vidí aj pochmúrne stránky života v indickom veľkomeste Kalkate a chudobu, akú si doma ani nevedela predstaviť. Navyše sa pokúša odhaliť rodinné tajomstvo, o ktorom jej nikto nepovedal, no stále ho cíti niekde v pozadí. Cesta do Indie je pre ňu nielen veľkým dobrodružstvom, no aj bránou do dospelosti. A rovnako ako v Artičokových srdciach, ani v Jazmínovom nebi sa čitatelia neubránia pocitu, že dospievajú spolu s ňou.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Jasmine Skies , 2012

AndreaP.
06.07.2022 4 z 5

Až když jsem měla doma knihu z knihovny, tak jsem zjistila, že je to druhý díl a navíc kniha pro náctileté, což mě trošku zmátlo. Ale říkala jsem si, má krásnou obálku, ještě krásnější název, zkus to. A dobře jsem udělala! Bylo to moc milé čtení plné hukoty a tepla Indie, čtení o rodině a tradicích, a to vše protkané tajemstvím. Vypadá to, že snad poprvé budu číst v opačném pořadí a zpětně si dočtu i díl první. Doporučuji nejen pro náctileté.

bookcase
14.07.2019 4 z 5

Moc milé čtení, nejen pro náctileté. Rodinná soudržnost, tajemství, první lásky a voňavá, hlučná a divoká Indie. Ráda si přečtu další díly.

ZuzanaHaisová
06.11.2018 4 z 5

Četla jsem knihu Artyčoková srdíčka, která na mě zas tolik nezapůsobila, ale řekla jsem si, že si přečtu i druhý díl Jasmínové nebe.
Tento díl mě velmi mile překvapil! Čekala jsem, že to bude nudné pokračování prvního dílu, ale v ději proběhlo několik hlavních, důležitých a zajímavých změn, které mě přesvědčily si knihu přečíst celou. V knížce je propojení s cestováním a tajemstvím, také mnoho zajímavých faktů o zemi...konkrétně Indii...kde se příběh odehrává. Je to milá kniha a nakonec na mě i zapůsobila a probudila ve mě emoce. Doporučuji si knihu přečíst!

eva198
14.04.2018 4 z 5

Pekny pribeh, ale cekala jsem neco vic.. Jsou knihy, ktere me zaujaly vice :-)

DariDerek
16.08.2017 4 z 5

Velmi milá kniha, která mě překvapila. Nečekala jsem, že mě příběh bude bavit takovým způsobem, že nebudu chtít konec :)

steph.tey
31.07.2017 5 z 5

Nikdy jsem nečetla podobnou knihu. Po předchozím autorčině příběhu jsem se na tento velmi těšila. Indie očima Miry pro mě byla tak skutečná, že jsem při čtení měla chuť se tam sama podívat. Ale tohle je kniha i o něčem jiném, než jen o cestování. Je o rodině, pocitech, objevování, odpuštění, lásce a vzpomínkách...

Sita Brahmachari
anglická, 1966