Artušův bastard

Artušův bastard https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101168/mordred-artusuv-bastard-101168.jpg 3 11 5

Mordred série

1. díl

Artušovská fantasy první díl ze zamýšlené trilogie, pojednává o mladém levobočku krále Artuše jménem Mordred. Ten zná svého otce jen z trpkých vyprávění starců, kteří jej viní z toho, že ukradl Excalibur Jezerní královně. Clegg podává známý příběh z nezvyklých úhlů a podařilo se mu zde ukázat jak lidské, tak mýtické stránky charakteru hrdinů... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Mladá fronta

Mordred, Bastard Son , 2006

niki-chan
04.06.2016 3 z 5

Trošku rozčarování, čekala jsem příběh o hrdinství, boji atd., ale místo toho jsem dostala spíše mladého mladíčka řešícího svou jinou orientaci. Hodnotí se těžko, určitý správný nádech dílo mělo. Jenom celkově byla dějová linka utlačena jiným opisem

Kamča666
28.05.2015 4 z 5

Nebylo to nejhorší počtení. Bohužel příběh ustupuje do pozadí kvůli Mordredovým láskám a neláskám, což je v podstatě ústřední téma knihy. Samotný děj se totiž rozjíždí až v poslední čtvrtině. Nicméně kdo má náladu na poutavé, melancholické fantasy z dob krále Artuše a prvky keltské mytologie, tak našel to pravé.

tsal
28.09.2014 2 z 5

Ač se tahle artušovina tváří jako příběh o muži, který je předurčen k velkým věcem, z větší části jde spíše o příběh mladíka, který chce být povalen. Minimálně polovinu knihy zabírají jeho představy o tom, jak se ocitá v náruči nějakého muže, rozvahy o jeho odlišnosti od ostatních mladíků, jeho první neopětovaná láska, jeho první opětovaná láska… A až pak někde v pozadí se nalézá zápletka, která by si zasloužila být hlavním tématem knihy. Bohužel však není. Na hrdinský epos je zde hrdinství věnováno málo pozornosti, ale za čistokrevnou gay-romanci knihu také určit nelze, protože příběh zde je, byť utlačován. Ať chtěl autor knihu přiřadit k jakémukoliv žánru, rozhodně ve mně nevzbudil touhu přečíst si další díl. A v nakladatelích nejspíš také ne.

lusila
29.11.2013 2 z 5

No neviem... Mám rada bájky ságy a povesti, ale toto ma nejako neuchvátilo. Nevadilo mi, že Mordred bol gay, len nechápem, prečo stále riešil svoju orientáciu...

sfaticata
24.10.2013 1 z 5

Já si nedokážu pomoci, ale vůbec mě to nezaujalo. Přišlo mi to nudný a hlavně se tam často popisují homosexuální vztahy hlavního hrdiny. Nevím. Třeba dá někdo lepší recenzi.

Autorovy knížky

Douglas Clegg