Artur a zlaté lano

Z produkce nakladatelství, které dalo světu slavnou komiksovou Hildu, přichází další knižní podívaná, plná dobrodružství, podmanivých ilustrací, kouzel, netvorů, chrabrých hrdinů a mytologie. Představte si sbírku tak velkou a pestrou, že obsáhne ty největší a nejúžasnější poklady na světě. Najdete v ní mumifikované ostatky pradávných panovníků i blyštivé meče, jimiž se oháněli věhlasní válečníci. Jak mohl jediný člověk přijít k tak vzácným kouskům? A kdo je profesor Brownstone? Poslyšte, jak byly získány první přírůstky do této skvostné kolekce, vydejme se společně na vikinská území, do končin oplývajících kouzelnými předměty, kde vládnou mocní bohové a zdánlivě nepřemožitelní tvoři....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370759/artur-a-zlate-lano-LJj-370759.jpg 3.828
Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Paseka

JajaCZ
07.12.2018

Krásne ilustrácie, ale príbeh ma nenadchol. Mala som pocit, že hlavný hrdina dostal úlohu a tá bola bez problémov splnená. Koniec. Páčilo sami ale prepojenie so severskou mytológiou.

Zmiu
23.05.2018

Moc hezké ilustrace, a když zavřu obě oči nad hodně volným nakládáním se severskou mytologií i s islandskými reáliemi, tak je to i hezký příběh.

Mr.Elmo
26.04.2018

Těšila jsem se, že to bude něco na způsob Hildy, kterou zbožňuji. Hilda je ale spíš komiks, značící pohyb, jakousi dynamiku. Tohle je jen pár obrázků a k nim maličko textu, který mě nijak nezaujal. Výtvarně je dílo každopádně zdařilé, ale s formou a obsahem jsem se neztotožnila. Přišlo mi to takové neosobní a povrchní.

bibi.r
19.04.2018

Pěkné komiksové dobrodružství. Taková malá jednohubka spíše pro mladší děti - 2. třída.

Zrzavá_Tereza
05.04.2018

Je to krásné, je to milé, je to takové pohlazení mezi všemi těmi thrillery a romány, které čtu. Vlastně je to to nejhezčí, co se ke mně v poslední době dostalo. Jedna z mála knížek, ke které se rozhodně budu vracet

Norri
29.03.2018

Artur a zlaté lano je kniha pro malé děti, kterým to budou číst dospělí, a tak je k ní nutné i přistupovat. Není tam žádná složitá zápletka, je to krátké, celý děj je naivní a mytologie je notně přiohnutá, ale bude to pro děti úžasné dobrodružství. Kniha milým způsobem seznámí děti s malými drobky severské mytologie, aniž by jim cokoliv vnucovala. Vše to doplňují pěkné kresby, které by je nemusely jen tak omrzet.

blazkoma
09.03.2018

Roztomilé, chytré, zábavné. Takový úvod do norské mytologie pro děti. A i když má kniha sotva padesát stran, je nemožné si Artura nezamilovat.