Ultimátum čarodějů

Osada, poslední svobodné společenství Zemí na Severu, je ohrožováno šesticí zlých čarodějů. Jedinou naději skýtá nebezpečná výprava na Vzdálené ostrovy, kde sídlí moc schopná splnit jakékoliv přání. Koho však vyslat? Koho vystavit tisícům nebezpečí a naložit mu na ramena odpovědnost za osud celé Osady? Mezitím v našem světě žije dívka Jane. Odstrkována, nepochopena a neustále zrazována se pomalu obrací ke zlu. Její rozhodnutí však bude mít vliv nejen na ni samotnou, ale i na Osadu a její obyvatele… Artefakt moci je určen především mladším čtenářům, ale potěší všechny příznivce dobrých příběhů. Jeho síla není pouze v nápaditém ději, ale především v zápalu, s kterým jeho hrdinové bojují za hodnoty jako přátelství, láska a tolerance....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114956/ultimatum-carodeju-114956.jpg 2.913

Artefakt moci (1.)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Plejáda

Kniha Ultimátum čarodějů

martivan
05.01.2013

Motto knihy od autora Petra Matějčka je překvapivě výstižné: "Když zapálíte svíčku v potemnělé místnosti, tmy ubude. Čím více svíček zapálíte, tím méně bude tmy. Kde je světlo, nemůže být temnota. A to je jedno z poselství tohoto příběhu."'
Dodala bych jediné: Když těch svíček zapálíte příliš mnoho, můžou vám chytit záclony ;-)

Dandulka
02.10.2012

Tak jsem myslela, že to bude lepší. Nic moc. Každý den není posvícení, že?

Petr Matějček
česká, 1978