Arménský holocaust

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mnozí již minimálně zaslechli o probíhající genocidě křesťanů v Sýrii a Iráku a o pogromech na křesťany v Egyptě či Pákistánu. Málokdo však ví, že se v oblasti Blízkého východu odehrála podobná genocida již před sto lety. Stále častější masakry křesťanského obyvatelstva pod nadvládou Osmanské říše vyvrcholily pokusem o úplné vyhlazení křesťanů - především Arménů - v oblasti dnešního Turecka, Iráku, Sýrie a Arménie. Právě tématu arménské genocidy se v základním popisu její příčiny a jejího následného průběhu věnuje tato kniha. Pokus o vyhlazení arménského národa a dalších křesťanů byl učiněn Osmany v době 1. světové války a do jisté míry předznamenal tragédii židovského holocaustu. Vždyť sám vůdce nacismu a architekt plánů na vyvraždění Židů a Slovanů Adolf Hitler se nechal slyšet: "Kdo si dnes vzpomene na masakr Arménů?"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244507/big_armensky-holocaust-244507.jpg 1.98
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Arménský holocaust

Rilian
17.08.2015

Je fajn, že k této problematice vyšla samostatná publikace, protože v českém prostředí je spíše součástí větších syntéz.
Problémem této knihy je ovšem její brožurový formát i styl psaní. Většinu informací z této knihy získám pohodlně po přečtení anglické nebo německé Wikipedie. Téma je velice zajímavé, ale dle mého názoru přesahuje možnosti autora.