Arlana a rytíř

Krásná mladá Irka Arlana z Cashelu je na útěku před nepřáteli svého otce. Během bloudění v uličkách Hastingsu potká lady Lilian, paní z Věže v růžích. Tak zavede osud temperamentní Irku do Hawkstonu, kde pracuje jako služebnice lady Lilian a kde nachází svůj nový domov. Když se Lilianin syn Bryan vrátí z křížové výpravy, je Arlana tímto rytířem zcela fascinována, navíc její city nezůstanou neopětovány. Bryana však obklopuje ponuré tajemství......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27789/arlana-a-rytir-27789.jpg 3.724

Růže z Hawkstonu (6.)

Dienerin des Rosenturms (2007)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Jája92

Závěrečný díl , co napsat, červená knihovna na každé stránce, ale četlo se to velmi dobře.

Lembac
27.10.2017

Prijemny zaver serie Ruze z Hawkstonu. Bryan toho ve svem zivote videl a zazil uz dost, kdyz potka krasnou a statecnou Arlanu. I pro ni nebyl zivot vzdy je prochazka ruzovou zahradou. Proto se neni cemu divit, kdyz se prave tato osamela srdce do sebe zamiluji. Milostny pribeh ze stredoveke Anglie je plny vasne a touhy, ale take ruznych politickych pletich a msty.

Nibiru
09.08.2016

Další díl série Růže z Hawkstone. Opět velmi poutavé vylíčení zprvu nešťastné lásky, navíc komplikované tím, že jeden z protagonistů je zadaný. Zajímavá zápletka, kdy se v této knize uzavírájí osudy dvou mužských přátel a hrdinů už z předchozího dílu, jednoho tragicky a toho druhého.... no to si přečtěte v knize, stojí to za to. Není to slaboduchý ani typicky přímočarý příběh, a podle mě knihy o rodině šlechticů Věže v růžích patří k nejzdařilejším, které autorka napsala.

15.02.2016

Tato kniha nijak neurazila,ale ani nenadchla.Čekala jsem asi víc.Za mě jen dvě hvězdičky za celkově zdařilý konec.

Kamiliana
15.09.2014

Příběh celkem průměrný, jazykově i stylvoě. Nejvíce oceňuji faktické vsuvky z anglické historie o synech Viléma Dobyvatele.

VladkaBU
15.07.2013

Krásné čtení, krásný příběh. Škoda, že to nepokračovalo dál :-) Moc se mi knížka líbila

maryzka
03.06.2012

Tato kniha byla záhadná a opředená tajemství a trvalo hodně dlouho než se to rozpletlo .