Archeologie

Archeologie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101448/archeologie-101448.gif 4 9 2

Kniha pojednávající o archeologii zaměřující se na nejdůležitější objevy z celého světa od vzniku tohoto vědního oboru až po současnost. Popisuje proslavené nálezy, např. Tutanchamonovu hrobku, ale i méně významné nálezy, jako např. vykopávky Kathlen Kenyonové v Jerichu. Slavné monumenty jako Stonehenge, nebo antické pozůstatky Athén a Říma, Teotihuacánu v Mexiku a další. Kniha obsahuje spoustu obrazového materiálu . Zajímavost na závěr, tisk knihy byl v Číně.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Archeolog. Unearthing the Mysteries , 2007

KubaKJ
25.03.2013 3 z 5

Jako souhrn největších a nejzajímavějších archeologických objevů je kniha dobrá, ale působí poněkud nudně. Připadá mi, že se kniha zabývá méně zajímavými fakty u některých objevů. Pokud se někdo zajímá o konkrétní téma, je lepší hledat publikaci na dané téma zaměřenou. Články z knihy je možné srovnat s články z časopisu Panorama 21. století - Archeologie (mnoho informací, ale ve výsledku málo nadšení).

vincek1
26.12.2011 5 z 5

Kniha je krásná již na pohled. Přestože se jedná o knihu popisující vědní obor je podle mě napsaná i pro čtenáře, který se v tomto oboru teprve rozkoukává. Možná se bude zdát, že mé srovnání bude odvážné, ale vzpoměl jsem si na knihu Oživená minulost od C.W.Cerama. Je pouze stručnější.

archeologie

Autorovy knížky