Archeologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha pojednávající o archeologii zaměřující se na nejdůležitější objevy z celého světa od vzniku tohoto vědního oboru až po současnost. Popisuje proslavené nálezy, např. Tutanchamonovu hrobku, ale i méně významné nálezy, jako např. vykopávky Kathlen Kenyonové v Jerichu. Slavné monumenty jako Stonehenge, nebo antické pozůstatky Athén a Říma, Teotihuacánu v Mexiku a další. Kniha obsahuje spoustu obrazového materiálu . Zajímavost na závěr, tisk knihy byl v Číně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101448/archeologie-101448.gif 4.58
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Slovart (ČR)
Orig. název

Archeolog. Unearthing the Mysteries, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Archeologie

Přidat komentář
KubaKJ
25.03.2013

Jako souhrn největších a nejzajímavějších archeologických objevů je kniha dobrá, ale působí poněkud nudně. Připadá mi, že se kniha zabývá méně zajímavými fakty u některých objevů. Pokud se někdo zajímá o konkrétní téma, je lepší hledat publikaci na dané téma zaměřenou. Články z knihy je možné srovnat s články z časopisu Panorama 21. století - Archeologie (mnoho informací, ale ve výsledku málo nadšení).

vincek1
26.12.2011

Kniha je krásná již na pohled. Přestože se jedná o knihu popisující vědní obor je podle mě napsaná i pro čtenáře, který se v tomto oboru teprve rozkoukává. Možná se bude zdát, že mé srovnání bude odvážné, ale vzpoměl jsem si na knihu Oživená minulost od C.W.Cerama. Je pouze stručnější.


Doporučujeme

Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Tyranie: 20 lekcí z 20. století
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Hanin kufřík
Hanin kufřík