Apollo 13

13. dubna 1970 byli astronauti Jim Lovell, Fred Haise a Jack Swigert na páté americké výpravě k Měsíci, když kosmickou lodí otřásla záhadná exploze. Kabina se zahalila mlhou, vzduch začal řídnout a zhasla mnohá kontrolní světélka. Za chvíli poté byli astronauti donuceni opustit hlavní loď a vtěsnat se do lunárního modulu, konstruovaného tak, aby v něm dva muži přežili dva dny. Teď však byli na palubě tři a od domova je dělily čtyři dny cesty. Všechnu úzkost a napětí s astronauty sdíleli všichni v řídícím středisku v Houstonu i jejich rodiny. Kniha Apollo 13 zachycuje hrdinský boj o záchranu astronautů v celé jeho dramatičnosti a slávě. Podle tohoto románu natočil režisér Ron Howard stejnojmenný film. Původní název knihy byl Ztracený Měsíc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28559/apollo-28559.jpg 4.722

Apollo 13 (1994)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, BB art

sgjoli
29.08.2016

Kniha je celkem detailní, když přijde na kosmonautiku a některé technické záležitosti, ale myslím si, že to k tomu patřilo a hodilo se to sem, skvěle to knihu doplnilo – osobně si na to nemohu stěžovat. Myslím, že pokud vás téma kosmonautiky a letů do vesmíru zajímá, určitě vedle shlédnutí filmu doporučuju přečíst si tuto knihu, protože vám dá (jak lze očekávat) něco navíc.

lapagerie
13.05.2016

knížku jsem popadla náhodou v knihovně, ale nelituju. Film samozřejmě znám a přiznávám, že mi pomohl, protože spoustu věcí jsem si díky němu mohla představit. Nejsem totiž technický typ a bez filmové berličky bych určitě různým věcem vůbec nerozuměla. Ale knížka se mi četla dobře, líbily se mi vsuvky o Lovellově dětství, dospívání a působení jako zkušebního pilota. V každém případě doporučuji všem, které zajímá kosmonautika a zároveň mají rádi dobré počtení.

KitFisto
04.11.2012

Tohle asi nebude pro každého. Pokud vás kosmonautika nezajímá do nějakých podrobností, vystačíte si s filmem. Ten je mimochodem po přečtení knihy ještě lepší, než jsem si myslel. Výborný román o neuvěřitelném dobrodružství a co hlavně, který se doopravdy stal.