Apokalypsa podľa pátra Dolinda

Apokalypsa podľa pátra Dolinda https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507387/bmid_apokalypsa-podla-patra-dolinda-ACv-507387.jpg 2 1 1

Predpovedal páter Dolindo koniec sveta? Dolindo Ruotolo pripravoval komentár k poslednej knihe Nového zákona v roku 1944, keď bol Neapol bombardovaný. Jeho interpretácia textu Apokalypsy sa však netýka len príbehu vojny. Je to hlboko prorocká vízia sveta a budúcnosti, ktorú kňaz z Neapola odovzdáva ďalším generáciám. Kniha obsahuje úryvky z doteraz neznámych biblických komentárov pátra Dolinda Ruotola. Jakub Jałowiczor analyzuje slová pátra Dolinda a ukazuje súčasný svet zmietaný konfliktmi, vojnami, krízou viery a morálky. Hľadá odpoveď na otázku, či dnes skutočne žijeme v posledných časoch. Vďaka interpretácii textov kňaza z Neapola v Apokalypse objavíme posolstvo obrátenia a hlbokú Božiu starosť o osud každého človeka.... celý text

Duchovní literatura
Vydáno: , ZAEX

Apokalipsa ks. Dolindo

archandelka
11.12.2022 2 z 5

Poslední dobou se s knihami pátra Dolinda doslova roztrhnul pytel. Na jednu stranu jsem ráda, protože tohoto pokorného svatého kněze mám upřímně ráda, ale na druhou stranu se kvalita knih začíná dost výrazně odlišovat. Dost často i proto, že je někdy dost těžké odlišit, kdy se jedná o osobní interpretaci autora knihy a kdy se jedná o myšlenky pátera Dolinda.
Tato kniha se mi teda četla neskutečně těžko. Apokalypsa je sama o sobě náročnou knihou, plnou obrazů, ale její interpretace, jak je představená v této knize, mi neseděla ani náhodou. Nevím, zda to bylo stylem, jakým byla kniha napsaná, anebo tento komentář pátera Dolinda byl silně ovlivněn dobou, v které to celé psal, pro mě to bylo dost myšlenkově vzdálené. No nicméně stačilo jednou a never more.

Autorovy knížky

2022  40%Apokalypsa podľa pátra Dolinda