Antonin Artaud – Poslední z prokletých

Antonin Artaud – Poslední z prokletých https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113835/antonin-artaud-posledni-z-prokletych-113835.jpg 4 5 1

Životopisná práce o Artaudovi "Život, dílo, sny" z pera Jana Kopeckého. Knihu doplňují Svědectví současníků [o Artaudovi], Artaudova bibilografie a množství fotografií. Úvod Philippe Soupault.

Delicius
24.07.2016 3 z 5

Knížka mě tak trochu zklamala, měl jsem v ruce starší vydání než je toto, a na straně mělo podtitul: Sny, dílo, život.
Kniha je primárně zaměřená na téma Artaud a divadlo, ostatní stránky jeho života dává na druhou kolej. Obsahuje i Kopeckého výklad některých esejů z Divadla a jeho Dvojence, což může být zajímavé, protože kdo může říct, že zcela pochopil Artauda?, ale já to z nedostatku času na knihu přeskakoval. Já se chtěl dozvědět co nejvíce o Antoninově životě, něco málo jsem se dozvěděl, ale bylo to pro mě málo.
Ze svědectví současníků se mi zamlouvalo jen svědectví jedné jeho přítelkyně z doby- z kterého jsem byl opravdu nadšen!- kdy se Antonin vrátil do Paříže, protože mluvila o něm jako o člověku, a humorných historkách, co s ním zažila...

ale zklamání hlavně pocházelo z mého nadměrného očekávání, chtěl jsem číst o člověku, ne o divadle.

Kniha Antonin Artaud – Poslední z prokletých je v