Anny - aneb Jak šel život

Anny - aneb Jak šel život https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9625/anny-aneb-jak-sel-zivot-9625.jpg 3 3 2

Kniha pojednává o životě vesnického děvčátka, postupně sleduje jeho osudy a zrání, překonávání strázní a časté nepřízně. Přesto je kniha, stejně jako hlavní hrdinka, plná úsměvu a chuti se životem se poprat. Děj je situován převážně do malebné jihočeské krajiny na Strakonicku. Zachycuje obě válečná období, politické změny po 2. světové válce i kruté události let padesátých. Autorka Hana Elgrová se narodila v roce 1940 ve Vsetíně, od roku 1941 však žije v Novém Dražejově u Strakonic. Zde se také zrodila myšlenka zachytit maminčino autentické vyprávění. Kniha, která pobaví i dojme, zachycuje opravdové osudy skutečných českých lidí na historickém pozadí a přispívá svým konkrétním dílem k zaznamenání našich nedávných dějin.... celý text

Nočnípták
25.11.2020 3 z 5

Začátek knihy se mi zdál trochu zmatený, hodně jmen a navíc ještě jména po chalupě, jak to tehdy bylo na vsi. Chvílemi jsem nevěděla, kdo kam a ke komu patří. Až když se autorka víc soustředila na postavu své maminky a jejích nejbližších, začalo mě to bavit. Navíc se děj odehrává tady u nás v kraji. Moje maminka docela dobře zná místa, kde se děj odehrává a na některé události a postavy si vzpomíná.
Právě jsem zjistila, že existuje druhý díl. Zítra objednám v knihovně, snad ho mají.

peeetta
22.03.2020 3 z 5

Kniha popisuje téměř celý život venkovské holčičky, která v životě moc radosti nezažila - ztráta matky v útlém věku, nešťastná láska, nespravedlivost.

osudy lidí osudy žen Strakonice Strakonicko

Hana Elgrová