Anno Dracula

Anno Dracula https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209980/bmid_anno-dracula-209980.jpg 4 106 22

Anno Dracula série

1. díl

Nastává barbarský nový věk... Píše se rok 1888 a královna Viktorie se znovu provdala. Za manžela si vzala valašského knížete neblaze proslulého jako hrabě Dracula. Obyvatelé Londýna se stále častěji rozhodují pro upíří existenci a Draculova nečistá pokrevní linie se nezadržitelně šíří všemi vrstvami společnosti. V ponurých uličkách Whitechapelu kuchá mladé upírky vrah přezdívaný „Stříbrný nůž“. Při pátrání po sadistickém zabijákovi musí spojit síly věčně mladá upírka Genevieve Dieudonné a Charles Beauregard ze záhadného klubu Diogenes, aby se krůček po krůčku přiblížili na dosah tomu nejkrvežíznivějšímu vládci, jakého kdy Anglie poznala. Jeden z nejproslulejších upírských románů dvacátého století mísí prvky alternativní historie, děsivých příběhů a steampunku do zcela opojné směsi, kterou Neil Gaiman označil za povinnou četbu.... celý text

Horory Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Anno Dracula , 1992

anishta
31.03.2015 4 z 5

Kniha je skvělá, ale některé napínavé, vtipné a zajímavé pasáže střídají pasáže, které jsou lehce nudné. Zajímavých pasáží je ale více a celkově nudné části vyváží, ale musím ubrat hvězdičku. Je to zvláštní kniha, je jiná, ale určitě není pro všechny. Nejen, že to není nějaká jednohubka, kterou přelouskáte snadno. Díky počtu postav, všech názvů a propletenosti je to složitější, ale kniha má své kouzlo. Za mě - putuje do oblíbených.

snehule
08.03.2015 5 z 5

Tolik známých postav na jednom místě, to je prostě úžasné setkání se starými známými :-)