Animální přitažlivost – Teorie nové a staré krávy

Animální přitažlivost – Teorie nové a staré krávy https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6904/animalni-pritazlivost-teorie-nove-a-qIW-6904.jpg 2 18 3

Tento román je smyšlený. Jména, postavy, místa a události jsou buď dílem autorčiny představivosti nebo jsou užity ve smyšleném kontextu. Jakákoli podobnost se skutečnými žijícími nebo mrtvými osobami, událostmi nebo místy je naprosto náhodná. ... „Kdyby se mě někdo zeptal před rokem, proč si myslím, že muži opouští ženy a už se nevracejí, byla bych řekla toto: Nová Kráva, což je samozřejmě zkratka pro smutnou politováníhodnou pravdu, že muži opouští ženy a už se nevracejí, protože všechno, co opravdu chtějí, je Nová Kráva. Teorie Nové Krávy nebyla moje, ačkoli jsem ji přejmenovala a zdokonalila pro své vlastní účely. Zárodek této teorie byl získán z článku o samčím chování, který mě zaujal částečně proto, že vyšel v seriózním deníku a ne v knize typu „pomoz si sám“ s třiadvacetislovným názvem, a částečně také kvůli načasování – bylo to asi devět měsíců poté, co mě Ray bez jakéhokoli zjevného důvodu opustil, a vzápětí potom, co jsem zjistila, že ten jeho důvod měl přece jen jméno: Nová Kráva. ... Teorie Nové Krávy byla založena na několika původních studiích citovaných v článku o preferencích páření u býků. Nejdříve byla k býkovi přivedena kráva. Pářili se. Když pak byla k býkovi znovu přivedena stejná kráva, neměl už zájem. Chtěl Novou Krávu a toto byla Stará Kráva. Nato byla znovu přivedena tatáž kráva, ale tentokrát ji výzkumníci trochu přestrojili – dali jí klobouk nebo šatičky. A býk se s ní opět odmítl pářit, protože poznal, že to není Nová Kráva. Byla to jen Stará Kráva přestrojená za Novou Krávu. Nakonec, když si uvědomili, že býka nemohou přelstít vizuálně, vymysleli důvtipný manévr: Starou Krávu potřeli pachem Nové Krávy. Býk ucítil Novou Krávu, vstal a přešel stáj, aby se mohl lépe podívat. Ale nebyl hlupák. Toto nebyla Nová Kráva. Byla to Stará Kráva inkognito. Stará Kráva v rouše beránčím. Skopové vydávané za jehněčí."... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Animal Husbandry , 1997

alisie
19.07.2015 1 z 5

Zase jsem se nechala nachytat na obal a zajímavý název, takže vůbec, sice to bylo docela čtivé, ale příběh nula - fňukání, že on odešel, blablabla.. A kde je to psané na obale - zábavné, chytré, vtipné, komediální, svěží a inteligentní? Nikde, prostě jsem to nenašla. A ukončit příběh "Jane, není to poslední muž, kterého kdy budeš milovat." "Není to poslední muž, který kdy miloval TEBE."
Člověk čeká, že původce slov se přizná k touze po hlavní hrdince a po roce, kdy spolu bydlí, chodí kolem sebe, ale každý má své trápení, který ona řeší fňukáním a on zástupy stále nových a nových žen, to konečně dají dohromady. A přesně tak to nedopadne.

zdenyCZka
18.08.2013 1 z 5

Kniha nic, pomalu se mi ani nechtěla číst, docela zklamání :(

analyticka
17.02.2012

Ještě jsem knihu nečetla, ale chystám se na to...a to od doby co jsem viděla film....byla to docela sranda a knihy přece bývají lepší :D už se na ni těším....hlavně na to až se dočtu jak je to s tou novou Krávou :D

Autorovy knížky

Laura Zigman