Angelika - Cesta nádeje

Angelika - Cesta nádeje https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36091/angelika-a-cesta-nadeje-36091.jpg 4 54 2

Angelika série

Angelika konečne unikne svojmu úhlavnému nepriateľovi pátrovi Orgevalovi, kráľ Ľudovít XIV. omilostí ju aj Joffreya, Peyrac získa veľký vplyv v Severnej Amerike, kde založil pevnosti Gouldsboro a Wapassu, no jezuita označí pred svojim skonom Angeliku vinnú za jeho smrť a ona nemá na výber - musí znovu bojovať... No okrem toho zápasu podstúpi aj úporný boj o svoj život a životy svojich dvoch detí - lebo práve v tomto šťastnom trinástom dieli sa Angelike narodia dvojičky Raimon-Roger a Gloriandra. Spolu s nimi sa vracia do pevnosti Wapassu, kde kedysi po úspešnom úteku z LaRochelle zažila krásne chvíle po Joffreyovom boku po ich dlhom vzájomnom odlúčení. No cestou počas zastávky v Quebecu, sa dozvie všeličo nové, čo jej zaseje do srdca semeno pochybností. Je naozaj mŕtva diablica Ambroisine? Čo ak za záhadných okolností ostala nažive, hoci si všetci mysleli že je pochovaná? Čo ak naďalej práve ona pokračuje v intrigách pátra Orgevala? A podobné pochybnosti nezmietajú iba Angelikou... Opisy intríg a rodinného šťastia tvoria v tejto časti jeden z najkrajších a najpútavejších dielov Angeliky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Angélique - La route de l'espoir , 1989

Pavlína2019
26.10.2022 3 z 5

Tak - mám dočten poslední díl série, sehnala jsem ho až nyní, po mnoha letech jsem opět četla tyto příběhy.

Je k neuvěření, jak dobře historicky propracované jsou.
Na mě občas až moc podrobně.

I po letech jsem si ale uvedené postavy vybavila.

Je to krásná série.
Připadá mi velmi odlišná od filmových dílů - podle nichž je nutně posouzena jako červená knihovna, což je úplně jinak.
Velice se mi líbí popisy krajiny, způsob přežití v divočině, dobrodružnost (ačkoli v tomto díle se toho dělo méně) - to by nikdo podle filmů nečekal.

Ale ve filmu zase vidíme konkrétněji tváře... :-)
Což jindy vůbec nevyhledávám, ale tady ano. A za mě - M. Mercierová - je nejkrásnější herečka všech dob.

Moc hezké knihy!

Leona91
18.09.2021

Knihu jsem si přečetla s odstupem času od ostatních. Upřímně si myslím, že je to nejslabší kniha celé série. Kdybych si ji nepřečetla, tak se vlastně nic nestane protože neměla na děj žádný vliv. Děj téměř žádný, jediné co kladně hodnotím je dopis od Florimonda.