Anekdoty z protentokrátu

Anekdoty z protentokrátu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234002/bmid_anekdoty-z-protentokratu-234002.jpg 4 12 1

Anekdoty série

ZAKLETÝ SMÍCH Jen pod pokličkou vztekle syčel, a v krutých zimách škodolibě vál, zakletý smích, náš dobrý přítel, tolik nám, tolik pomáhal. Jaroslav Ve snaze uchovat poklad lidového humoru za druhé světové války, sáhli jsme po peru a vtěsnali plastická slova anekdot na plochu papíru. Snažili jsme se je zapsat tak, jak jsme je slyšeli. Se vším všudy. Právě v těchto anekdotách se plně ukázal duch našeho národa, našeho lidu, který pod pěstí a knutou neztratil svůj smysl pro humor. Ten klid a dobrý duch u nás pramenily z důvěry ve spravedlnost, která musí přijít. Hned v prvních anekdotách po záboru se vyskytly takové, které už hovořily o konci nacistického panství... J.V.... celý text

vodovodnice
26.04.2021 4 z 5

Příjemné vtipkování Čechů a Slováků za protektorátu.

Třeba: "Víš co znamená WH na našich vojenských autech, který nám Němci ukradli?"
"???"
"Věnoval Hácha - Vrátí Hitler."
Některé vtipy jsou prostě kouzelné :-)
Hezky to ukazuje tehdejší dobu, že i když nám nebylo do zpěvu, tak jsme si stejně dělali srandu. A taky jsem si všimla, že vtipy nejsou nikdy sprosté, jsou milé a mají hlubší myšlenku. Je to milé čtení, když si to člověk prokládá myšlenkami z toho jaká to byla doba.

humor anekdoty, vtipy, fóry Protektorát Čechy a Morava

Jaroslav Vojtěch