Anděl

Anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329609/mid_andel-JpN-329609.jpg 4 315 49

Jedna z klíčových próz české literatury 90. let, která se dočkala i filmového zpracování, vychází s původními linoryty Michala Cihláře a v grafické úpravě Juraje Horvátha, kterou čtenáři znají z Topolova románu Kloktat dehet.

Kituna
09.05.2013 3 z 5

v celku zajímavá kniha

Willandra
20.03.2013 4 z 5

Anděl není vůbec jednoduchá kniha, ale ohodnotit ji jako odpad? Každá kniha nám něco říká.
Anděl je příběh odehrávající se převážně na Smíchově, na křižovatce jménem Anděl, propojuje se zde více dějových linek, ty se však ke konci spojí.

"Na jedné pražské křižovatce se mu totiž v textu sešly signifikantní porevoluční středoevropské fenomény: tradice (synagoga, kostel), konzum (Mac Donald), drogy, mafie a „multi-kulti“ po česku: cikáni, vietnamci a mnoho dalších s rozmanitými životními osudy… A aby Topol podpořil mytickou atmosféru křižovatky Anděl, zahalil vyprávění krvavým oparem a vybraný topos nadto obohatil o jámu, v níž mizí lidé... " (Eva Marková, článek na http://www.litenky.cz/)

"Blaho zabíjelo bolest. Chtěli ho všichni."
Jak píše Anilka13, rozhodně je tato próza zajímavá a vybízí k zamyšlení. Nehledáme i my takové blaho?

Moares
25.02.2013 2 z 5

Kniha mě vůbec ničím nezaujala. Po 30 stránkách se pořád jakoby nic nedělo,zvláštně napsáno,proto do knihovny okamžitě vráceno:-)

knedlik
30.10.2012 5 z 5

Výborná! Ohromně silný příběh psaný stylem, ze kterého vnější atmosféra i niterné pocity přímo čiší. Je pravdou, že v některých nevyřčených momentech kniha může působit matoucně, ale v tom si snad každý najde a domyslí své. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ano, ano.

oolinkaa
14.06.2012 2 z 5

nedočteno. vůbec se mi to nelíbilo.. Zvláštně napsané,a kniha mi nic nepřinesla

WEIL
20.08.2011 2 z 5

Není to obraz doby, je to spíše taková zvláštní fantazie o lidském jedinci uprostřed dění.

jasmína
29.06.2011

Když jsem měla náladu na nějakou úleťárnu, vybrala jsem si tuto knihu a za den přečetla. Náhodou zajímavé. Ale dnes sáhnu v knihovně po jiné :)

antragus
01.02.2011 3 z 5

Slušný příběh zabíjí autorův jazyk. I když současná, často i oceňovaná, literatura volá po autenticitě, zvláště pak autenticitě jazyka, takovou hatmatilkou nežvatlají ani Pražáci, to mi nikdo nenakecá. Ani v podsvětí...

Pájuš
03.12.2010 1 z 5

vůbec mě nezaujala, je fakt, že je to nějaký ten rok, co jsem jí četla. Možná bych na ní teď pohlížela jinak.Jsou knihy, ke kterým by se člověk měl vrátit a možná i dospět t. Snad si jí někdy přečtu znova a pochopím to co se mi zdálo složité, nudné a nezáživné.