Anastázie

Anastázie https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1604/bmid_anastazie-MPV-1604.png 4 155 34

Tento román vypráví o poslední ruské velkokněžně Anastázii. Píše se rok 1918 a v Rusku zuří krvavá občanská válka. Bolševici se chopili moci a odvezli celou carskou rodinu na Sibiř. Na rozkaz sovětské moci jejich životy ukončily výstřely a bajonety ve sklepení domu v Jekaterinburgu. O několik let později se americký novinář Michael Sheridan setkává v Šanghaji se zvláštní prostitutkou, která se jmenuje Anastázie, je z Ruska a má všechny dědičné fyzické znaky Romanovců.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

Anastasia , 2003

1v8na
1v8na
28.08.2014 3 z 5

Ze začátku mne to obrovsky bavilo, ale jakmile se děj přesunul do Německa, skončila jsem. Přišlo mi to najednou nudné.

carevna
carevna
13.08.2014 4 z 5

Zajímavé, ale pro nás kdo známe Romanovce, spíše pohádkové.

vikaa
vikaa
15.03.2014 4 z 5

Asi jsem si od té knížky slibovala ještě víc, hrozně dlouho jsem ji sháněla a nakonec jsem byla malinko zklamaná. Podle mě žádná superbomba, ale solidně a čtivě napsaný krásný román s zajímavým příběhem. Určitě lepší než film.

moonchild
moonchild
01.03.2014 5 z 5

Skvělý,trochu jiný příběh o Anastázii.I přesto,že byla lehkých mravů,líbila se mi.

Tess.96
Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Jelikož miluji Romanovce nemohla jsem tuhle knihu nečíst a udělala jsem dobře. Nejprve bych chtěla pochválit autorovu fantazii, která je vážně bohatá a vůbec by mě takový příběh nenapadl. Líbilo se mi, že na začátku je reálná historie Romanovců, možná s nádechem fantazie, ale přeci jen poutavá. A pak pokračuje příběh slavné Anastázie. Líbila se mi pointa, styl, kterým je kniha napsaná i děj. Jen mě trochu zklamal konec, který jsem čekala veselejší. Ale z knihy jsem byla nadšená!

Malinali
Malinali
27.09.2013 5 z 5

Smutná kniha o možná skutečném osudu. Ale po dočtení knihy jsem spíš usoudila, že Anastázie tenkrát přežít nemohla, každopádně ať byla tato žena kdokoli, její osud byl opravdu náročný.

Radkab.
Radkab.
23.09.2013 5 z 5

Knize nemám vůbec co vytknout, snad jen ten lehce otevřený konec. Ale možná je to tak lepší, protože mé romantické já může věřit tomu, že vztah mezi Michaelem a Anastázií měl happy end :)

DannyBlakely
DannyBlakely
17.07.2013 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. U první části jsem i pár slz uronila.. Moc pěkný příběh, stojí za přečtení :)

Sayuri
Sayuri
29.05.2013 5 z 5

Pěkná kniha. I když ta dívka skutečná Anastázie nebyla, což se dalo samozřejmě čekat :D, její příběh stál za to :).

Titi
Titi
06.03.2013 4 z 5

I když mě zajímá všechno o Romanovcích, této knize jsem se bránila jak čert kříži. Proč číst nějakou vymyšlenost, když se podle testů DNA prokázalo, že celá carská rodina byla zavražděná? Nakonec mi to nedalo a vůbec nelituju. Autor to vyřešil naprosto skvěle....víc prozradit nemůžu.

Misule86
Misule86
01.06.2012 5 z 5

Moc hezká kniha s otevřeným koncem. Čtenář si může sám zvolit, jak by chtěl, aby to bylo..

Miisha
Miisha
19.12.2011 1 z 5

Bohužel se mi to vůbec nelíbilo.. zapůsobila na mě jen 1. část... zbytek jsem dočetla s odporem.. Anastázie (a je jedno, jestli jako velkokněžna, nebo obyčejná holka bez paměti) jako šanghajská d*vka? To bylo silný kafe i na mě.. na knížku jsem se vážně těšila, ale zklamala mě..

sabanka
sabanka
13.10.2011 5 z 5

moc heké.já mám jiné vydání.

ugisha
ugisha
12.10.2011 5 z 5

Čtivé, napínavé, bavilo mě to od začátku do konce... Dost silně to na mě zapůsobilo a zajímalo by mě, jak to vlastně všechno bylo doopravdy...Doporučuju.