Americké putování

Reportáže manželů Rovenských jsou poutavým a barvitým obrazem dnešních Spojených států, jak je autoři poznali z mnoha nejrůznějších pohledů za svého dlouholetého působení v této zemi. Zmiňme se jen o některých reportážích: Neóny na Broadwayi, Ulice hříchu, Tajemství hřmících vod, Chicago větrné město, Na silnici do Dallasu, Na Riu Grande, Ostrov milionářů, Splněný sen Walta Disneye, Miami — v slunci i ve stínu, Horká noc v policejním autě, Dům ,Papá Hemingway´, Vinnetouova závěť, V kraji Dixielandu, Zlatá brána Pacifiku, Hollywood — továrna na sny, Se zlatokopy v Arizoně, Kasina v Las Vegas, Aljaška — poslední hranice. Dramatické, dobrodružné i pitoreskní zážitky spolu s objektivním pohledem na současné problémy, jakými USA žijí, tvoří z této reportážní knihy neobyčejně poutavou četbu, navíc ilustrovanou několika desítkami černobílých i barevných fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94296/americke-putovani-94296.jpg 4.57
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Melantrich

Kniha Americké putování

MagdalénaD
28.11.2019

Jednoznačně dobrý kup! Cestopis z 80. let popisuje zážitky manželů-reportérů z jejich cest po USA. Oproti dnešním cestopisům ve stylu "Byl jsem tady, dal jsem si kávu a pozoroval okolí" jdou manželé Rovenští hodně do hloubky. Dávají nahlédnout do historie jednotlivých států a zprostředkovávají rozhovory se zajímavými lidmi. Popisují, jak se Amerika mění, nevynášejí ovšem ukvapené soudy. Bylo rozhodně zajímavé, čist knihu, která popisuje vývoj Sillicon Valley a "komjůtrů", jak autoři počítače nazývají. Bylo úsměvné číst o negativních vlivech půjčoven VHS kazet na kinematografický průmysl, naopak při popisu Dvojčat mě mrazilo.

Skip
10.06.2013

Kniha reportáží manželů Rovenských o jejich cestách po Spojených státech byla sice napsána v 80. letech minulého století, ale přesto je to čtení velmi zajímavé, žádné kritizování a tendenční kecy. Velmi čtivě napsané.

Italské prázdniny
Italské prázdniny