Pán ticha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První celosvětový konflikt na počátku 20. století ovlivnil i život archeologické komunity v Egyptě. Vědci místo nalezišť okupují pole válečná. Ramses Emerson je střídavě zmítán sympatiemi k egyptskému lidu, toužícímu vymanit se z britského područí, a loajalitou k rodné vlasti. U obou skupin naráží však na nepochopení a nenávist, dokonce mu v Kahiře kdosi usiluje o život. Otec – slavný egyptolog – ho proto pověří kontrolou památek v Luxoru, kde je třeba zabránit krádežím a rabování. Ramses tu nachází zajímavou stopu – tajemný piktogram. Poté se pro změnu v ohrožení života ocitnou jeho rodiče. Nikdo nemá zdání, ze kterého tábora útočníci pocházejí a o co jim jde. Vzápětí je ve starobylé hrobce nalezena oběť vraždy, to zmobilizuje policii, ale také neodbytnou novinářku slečnu Mintonovou, která se utápí v romantických představách… Vynořují se desítky otázek, s nimi i různorodé odpovědi. Bude pachatel odhalen? Jisté je jen to, že pradávní obyvatelé onoho místa uctívali boha Amona, jenž vládne těm, kteří ze strachu mlčí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93533/pan-ticha-93533.JPG 4.419
Série

Amelia Peabody 13.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Alpress
Orig. název

Lord of the silent, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Pán ticha

Přidat komentář
Vojslava
02.12.2016

Všichni mí oblíbenci ve svých rolích, trochu romantiky, trochu poučení, milovaný strýček na scéně - další Emersonovic sezóna rozhodně nezklamala a mohu se těšit na další díl.

zdazilek
13.10.2015

jako vždycky mě tato kniha moc bavila. Tuhle sérii mám jako srdcovou záležitost. Kniha byla dobře napsaná a napínavá až do konce.


proton
13.08.2014

Styl Indiana Jonse.

Doporučujeme

V Kordillerách
V Kordillerách
Pětka  a prázdniny v maringotkách
Pětka a prázdniny v maringotkách
Pes baskervillský
Pes baskervillský
Věčně zpívají lesy
Věčně zpívají lesy