Dóóóst dobrý rande

Dóóóst dobrý rande https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4570/alice-a-dooost-dobry-rande-ZnX-4570.jpeg 4 162 15

Alice a... / Alica a... série

Alice je třináctiletá anglická dívka, která řeší stejné problémy, jako snad všechny její vrstevnice na celém světě: spory se sourozenci, nepochopení ze strany rodičů, vztahy s kamarádkami a první lásky. Vtipný text psaný formou deníčku je určen pro dívky ve věku od 11 do 15 let.

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Dates, Double Dates and Big, Big Trouble , 2001

sgjoli
sgjoli
06.07.2022 5 z 5

Číst tohle poprvé jako dospělá, asi mne to nenadchne. Ale jelikož jsem tohle četla prvně jako puberťačka, byl to strašně fajn návrat do dob dospívání. A dost jsem si to užila.
Hlavní hrdinka Alice prožívá takové ty běžné věci, které potkávají holčiny v tom věku 13 let. Trable se školou, platonické lásky, kamarádství, život v rodině, která vám občas leze na nervy, ač jste za ni jinak děsně vděční... a je to psané jazykem, který je úměrný publiku, kterému je kniha určena především. Je to trochu praštěné, ale hrozně zábavné čtení, které jsem si opět po letech moc užila. Dost jsem se u toho pobavila, občas se zasmála nahlas. Alice jako hrdinka mne děsně baví.
Baví mne celkově ten koncept téhle série, kdy každá kniha je psaná coby jeden dlouhý dopis, který píše Alice své mamince a v němž popisuje události svého života. Líbí se mi na tom, jak realisticky to působí - události v knize by se klidně mohly stát v reálu spoustě lidem.
A "Dóóóst dobrá rodinka" je prostě fajn úvodní díl do celé té série. Člověk postupně pozná ten způsob, jakým autorka tuhle sérii chce vést, a taky tu poznáte většinu postav, s nimiž se pak budete potkávat i dál a zažívat s nimi různé věci.
Není to možná nejlepší kniha světa, ale já dávám stejně plný počet, protože tohle je součást mého dospívání a s radostí vzpomínám, jak jsem tohle v pubertě doslova hltala díl za dílem.

VAnna
VAnna
09.02.2019 3 z 5

Přijde mi to zcela průměrné. :)

mia.com
mia.com
15.02.2018 4 z 5

Druhy povedeny dil. Cte se sam :) milovala jsem jako mensi i ted jako dospelou me to bavi :D

tatafa
tatafa
07.01.2017 4 z 5

Zajímavý příběh, kterým rozhodně nepohrdne žádná dospívající slečna.

Bajloo
Bajloo
28.12.2015

tahle knížka vypadá že by mohla být fajn dokonce je i napínavá ale ve skutečnosti když to dočtete je hrozná blbost !! nic co by vas neodtrhlo od čtení je to uplný nic !!!

Mishell14
Mishell14
07.12.2015 4 z 5

Super knížka na pobavení a odreagování :)

Smrtka92
Smrtka92
24.01.2015 5 z 5

Tyhle knížky mě baví až do dneška a doufám, že do budoucna mě bude bavit i moje děti až budou :-) tahle kniha mě už několikrát zachránila od depresí co dohání až do konce .

24.01.2015

Kdysi jsem tyhle knížky četla Amélie a Dóóst dobrý .... Nikdy mě to nebavilo .... Kdyby autorka napsala i něco jiného ....

24.01.2015

AjťačkaTýnka
AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Tyhle knihy mi vždycky ukázaly, že nejsem na světě jediná, který se dějou blázniviny. :)

TessDragon
TessDragon
02.09.2012 5 z 5

Série: Alice a ... . Tuto sérii jsem naprosto milovala. Alice je velmi vtipná a blázen. Oblíbila jsem si celou rodinu a mimo to i Alfieho. Rozhodně doporučuji, sice je Alice 13 let, ale myslím, že knížku si můžou přečíst i starší. ;)

Mrs.Domis
Mrs.Domis
18.02.2012 1 z 5

No abych pravdu řekla tahle knížka mě moc nebavila, ale už je to dávno co jsem jí četla , takže kdybych si jí přečetla ted tak bych třeba změnila názor.

Megii
Megii
29.09.2011 5 z 5

p.anomisss..... dochází ti slova??? Nemůžeš napsat aspoň trochu něco jinýho?? Třeba něco konkrétního, nějakou nejlegračnější scénku nebo tak něco. Psát pořád to samé je otrava, teda aspoň pro mě.
Jinak super knížka jako všechny ostatní. :D

Katee
Katee
23.08.2011 5 z 5

Je to fakt sranda :) Stejně jako i ostatní knížky z téhle edice :)

p.anomisss
p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

Knížka je velmi legrační :)

humor pro dívky fiktivní deníky

Karen McCombie
skotská, 1963
2003  80%Dóóóst dobrá rodinka
2003  81%Dóóóst dobrý rande
2003  82%Dóóóst dobrá ségra
2004  81%Dóóóst dobrý kámoši
2009  80%Moje trhlá rodinka

Kniha Dóóóst dobrý rande je v