Záhada zeleného strašidla

Starý dom, zvláštne perly, psík, ktorý v príbehu zdanlivo nehrá žiadnu úlohu, zelené strašidlo a Traja pátrači...

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52317/traja-patraci-zahada-zeleneho-strasidla-52317.jpg 4.277

Alfred Hitchcock a Tři pátrači 4.

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Mladé letá

The Mystery of the Green Ghost, 1965

Kniha Záhada zeleného strašidla

Miro.slav
12.08.2020

Kvalita tejto časti išla asi trochu dole, keďže si po rokoch už vôbec nespomínam o čom to bolo. Predchádzajúce časti si pamätám, túto iba podľa obálky. Holt, nie všetky časti musia stáť za to.

o_mega
25.07.2020

Obcas treba vypnut mozog i logiku, zapnut naivitu na max a potom to ide ako po masle :D Hlavne ze sa to dobre cita.

Grepp
30.05.2019

Môj štrnásťročný kamarát (Majo B.) mi kedysi hovoril, že je milovníkom Troch pátračov a najradšej má Záhadu zeleného strašidla. Dlhé roky som to mal v podvedomí, až som nakoniec v r. 2016 (po 25 rokoch) zašiel do knižnice - detského oddelenia a knižku si požičal. Páčila sa mi však menej ako Záhada stonajúcej jaskyne, ktorú sestra dostala v škole za dobrý prospech. Ardenov štýl mi vyhovuje najväčšmi, nedávno som si kúpil 'trojnásobné dobrodružstvo' knihu obsahujúcu Záhadu zlata vikingov, Záhadu rozbitého skla a Záhadu rýchlych kolies (všetky napísal Arden) a som moc spokojený.

moničina
25.03.2018

Patrí k mojím trom najobľúbenejším dielom spolu so Záhadou neviditeľného psa a Čierneho havrana.

DarthSoren
02.03.2018

Pre mňa asi najslabšia kniha zo série. Taká neucelená a nie príliš dobrá imitácia Scooby Doo. Aj keď vlastne Scooby Doo je z roku 1969 a toto z roku 1964 :D Takže to vlastne imitácia nebola, ale aj tak mi tá kniha sadla z edície najmenej.

tlllk
27.12.2017

544 diel Scooby doo, žiadna z postáv nebola moc sympatická a pointa so strašidlom bola dosť silená, preto bude zázrak ak si za pol roka spomeniem o čom to vlastne bolo...

Marián27
06.01.2015

Je to uz asi 20 rokov ked som naposledy cital Zahadu zeleneho strasidla. Sice mi teraz chvilu trvalo kym som sa do nej zacital a obcas sa mi zdala zbytocne prekombinovana tato dobrodruzno-strasidelna zahada patri pravom medzi to najlepsie co Robert Arthur bapisal a plne hodnotenie si pravom zasluzi.

Josetto
27.06.2013

Ako to bolo aj pri šepkajúcej múmii, pre mňa priemerná kniha vhodná do vlaku. Napriek tomu to už bolo o niečo lepšie, nakoľko čo sa týka vývoja postáv, nadväzuje na predchádzajúci diel. Okrem toho bola aj o niečo akčnejšia, no stále ju hodnotím 3 *