V prvom príbehu – Záhada nebezpečných sudov – Traja pátrači a Bobov otec núdzovo pristanú s lietadlom v neznámom lese a padnú do rúk drsných zločincov, ktorí neváhajú všetkých zlikvidovať, aby neodhalili ich tajomstvo. V druhom príbehu – Záhada hudobných pirátov – sa Traja pátrači náhodou zamotajú do intríg hudobných pirátov, ktorí kradnú nahrávky z hudobného štúdia a nezákonne ich rozmnožujú. Tretí príbeh – Záhada počítačového vírusu – sa začína zdeseným konštatovaním Jupitera, že do ich počítača vnikol vírus. A ešte väčšie zdesenie vyvolá oznam, že majú neznámemu vydieračovi vyplatiť päť miliónov dolárov....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375860/zahada-nebezpecnych-sudov-zahada-hu-J28-375860.jpg 51

Traja pátrači

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

The Three Investigators: Rough Stuff, Reel Trouble, Fatal Error, 1989

moničina
24.07.2018

Najzdarilejšie príbehy za posledné dva roky z kníh tejto série, ktoré u nás vyšli. Tri nezávislé príbehy a každý z úplne odlišného prostredia a s odlišnou zápletkou. V každom z nich boli vtipné dialógy, riešia sa tu Jupiterove veľmi svojské diéty, v každom príbehu frčí na niečom inom ( maslové chleby, banán s arašidovým maslom) a je terčom posmechu svojich parťákov. A tiež mu chcú dohodiť rande a on sa stále vyhovára. V poslednom príbehu sa konečne zoznámi s budúcou frajerkou, ktorá potom vystupuje v novších príbehoch. Kto ma rád troch pátračov, rozhodne doporučujem túto najnovšiu veľmi zdarilú a vtipnú knihu.

G.H. Stone (p)
americká, 1950

všech 6 knih autora

Kniha Traja pátrači 80, 81, 82 - Záhada nebezpečných sudov, Záhada hudobných pirátov, Záhada počítačového vírusu je v