Záhada zlata Vikingov / Záhada rozbitého skla / Záhada rýchlych kolies

Záhada zlata Vikingov / Záhada rozbitého skla / Záhada rýchlych kolies https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278493/bmid_zahada-zlata-vikingov-zahada-rozbit-NSq-278493.jpg 4 7 2

Traja pátrači 72, 73, 74. Nové doteraz do slovenčiny nepreložené vydania pôvodných anglických titulov od autora Williama Ardena. V prvom príbehu - Záhada zlata Vikingov - [The Mystery of Wrecker's Rock (1986)] sa Traja pátrači vyberú fotografovať na ostrov Ragnarson Rock, spájaný s dávnou legendou o stroskotanej lodi prevážajúcej zlato. Ktosi im však chce fotografie silou-mocou ukradnúť, dokonca jedného z nich unesie. Druhý príbeh - Záhada rozbitého skla - [The Mystery of Smashing Glass (1984)] vyzerá spočiatku ako obyčajné vyčíňania chuligánov. Keď sa však do vyšetrovania pustia Traja pátrači, zistia, že sa za tým skrývajú dva zločinné plány. Jedným z nich je premyslená krádež drahocennej mince. V treťom príbehu - Záhada rýchlych kolies -[Hot Wheels (1991)] sa naši Pátrači, už trochu vyspelejší, rozhodnú pomôcť Jupiterovmu bratancovi, ktorého obvinia z krádeže áut. Nechtiac tak preniknú do prostredia mafie, no potom im už ide naozaj o život. Záhada zlata Vikingov - The Mystery of Wrecker's Rock (1986) Záhada rozbitého skla - The Mystery of Smashing Glass (1984) Záhada rýchlych kolies - Hot Wheels (1991)... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá

Three Investigators: The Mystery of Wrecker's Rock / The Mystery of Smashing Glass / Hot Wheels

Marian27
09.07.2019 4 z 5

Záhada zlata Vikingov
Klasická dobrodružná záhada ktorej pointa je trošku predvídateľná. Za mňa tri hviezdy.

Záhada rozbitého skla
Najlepší príbeh zo všetkých troch. A ani tak spočiatku nevyzeral. Pekné, logické rozuzlenie. Jasných päť hviezd.

Záhada rýchlych kolies
Príjemné čítanie. Traja pátrači tu pôsobia ako drsné súkromné očká, ovládajú bojové umenia a celé je to skôr akčné ako detské dobrodružstvo. Trochu mi to pripomenulo knihy Roberta Craisa. Možno aj kvôli mexicko-španielskemu nádychu. A dostal som chuť aj na tacos. Štyri hviezdy.

Celkovo sa jedná o fajn knihu na leto, k vode alebo na cestovanie. Druhá a tretia záhada sú dosť netredičné, ale vôbec nie zlé.

moničina
25.03.2018 3 z 5

Najslabšie tri príbehy z celej série, hlavne druhý a tretí príbeh.

pátrající amatér detektivky pro děti

Kniha Záhada zlata Vikingov / Záhada rozbitého skla / Záhada rýchlych kolies je v