Alexandra

Alexandra https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57993/alexandra-57993.jpg 3 8 4

Příběh o dívce, která hledá naplnění svého života v milostném vztahu, ten ztroskotává a dívka nalézá sebe samu na vesnici v Jednotném zemědělském družstvě.

lynxir
02.05.2020 2 z 5

Socialistická agitka o tom, že i na vesnici se dnes žije dobře; tak něco mezi Ženou za pultem a Plechovou kavalérií. Autor moc neví, co si s hlavními hrdiny počít, takže se chovají zcela zmatečně. Jedinou zábavnou postavou je štěně bernardýna Faraon, bohužel scén s ním je zde poskrovnu.

Radka1911
27.06.2019 4 z 5

V době kdy jsem knihu četla, se mi líbila. V dnešní době je příběh už dost neaktuální.

SSTknihy
27.09.2018 3 z 5

Příběh dívky, která toužila po lásce a pohodlném životě, ale ve chvíli, kdy to všechno měla doslova na dosah ruky, pochopila, že stojí o úplně jiné hodnoty. Spíš slabší z Klevisových knih, ale díky jeho stylu a smyslu pro humor čitvé.

Katuska001
23.12.2012 3 z 5

Na postavě dvacetileté Alexandry, která hledá atraktivní práci a velkou lásku a která přes četná zklamání učí se umění žít v harmonii s lidským společenstvím, předvádí novela hledání a tápání mládí se všemi omyly i výhrami v době sedmdesátých let minulého století.