Alenka v kraji divů a za zrcadlem

Alenka v kraji divů a za zrcadlem

Třetí vydání světoznámé Carrolovy Alenky v klasickém překladu Aloyse a Hany Skoumalových. Alenka v říši divů je dílo anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který příběh údajně napsal pro malou holčičku jménem Alice neboli Alenka. Ta je také hlavní postavou knihy. Dívka se nečekaně octne v záhadné krajině divů, kde se střetává s vymyšleným světem plným podivuhodností. Poněkud tvrdohlavá Alenka přichází s dětsky rázným řešením fantazijních zápletek, jež mají na svědomí svérázní obyvatelé říše divů. Tato ochotná a přívětivá, současně však také neústupná až tvrdošíjná dívka přitom stále zůstává dětsky sympatická. Lewis Carroll zde předvádí svoji schopnost logicky svázat absurdnosti světa a současně také důkladnou znalost dětského chování. Právě tyto schopnosti společně s básnivou imaginací zaručily jeho dílu světové uznání a vstup mezi literární klasiku. Kniha získala ocenění "Nejkrásnější vydání na světě"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/300443/alenka-v-kraji-divu-Je1-300443.jpeg 3.899

Alice in Wonderland

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Slovart (ČR)

Ajinka126

Příjemná pohádka. Vezmi-li v potaz rok, ve kterém to autorka sepsala, ta musím smeknout. Skvělé, nezapomenutelné postavy. Každý nechť si přečte. Jen se nepouštějte do prastaré angličtiny jako jsem to uděala já.

Mattar

knihu som doslova hltal.Bola to perfektna kniha.Ja by som nikdy nedokazal taku knihu napisať.

Tina.orl

Čteno v originále, což není žádné těžké čtení. Kniha na tu dobu nadčasová, autor si v ní utahuje z dospěláků. Čtení je to dobré i pro dospělého člověka :).

zujka.Gugu

Priznám sa, že napriek tomu, že kniha je hodnotená ako nadčasová, originálna, mňa tento druh jedinečnosti nezaujal. S dočítaním som sa vyslovene trápila. Pravdepodobne som do takéhoto snívania ešte nedorástla a nonsens nie je pre mňa.

gumkacik

Jsem na rozpacích. Postavy objevující se v příběhu jsou nádherné, barvité, přímo vybízející k filmovému zpracování. Celý ten nápad s děvčátkem v říši divů je skvělý a zcela chápu jeho popularitu. Ale kniha samotná se mi četla špatně. Nesmyslné dialogy a říkanky byly únavné a rozčilující. Sice dávno nespadám do doporučené věkové kategorie, ale popravdě si nedovedu představit, že by mě to v dětském věku bavilo číst.

AllyKumari
22.12.2016

Půvabné dílko a opravdová klasika, sloužící výborně ke shovívavému úsměvu a vzpomínce na vlastní dětskou představivost, ne však něco, k čemu bych se musela v budoucnu vracet (jako například k Tajemné zahradě). Rovněž se obávám, že kdybych nečetla nádherně vydanou edici s ilustracemi Anny Bond (v anglickém jazyce), zdaleka bych si knížku neužila ani tak.

vlkcz
22.12.2016

První kniha, kterou jsem si jako dítě sám přečetl a od té doby se k ní stále vracím. V posledních letech střídám originál a překlad a vždy žasnu, jak kongeniálně Aloys a Hana Skoumalovi tuto knihu převedli do češtiny.

HannaFuchs
15.06.2016

Alenku v říši divů jsem si chtěla vždycky přečíst, tak jsem si půjčila knihu z knihovny. Dlouho jsem ji měla půjčenou a když mě knihovnice upozornila, že bych ji měla rychle vrátit, konečně jsem si ji přečetla. Měla jsem ji přečtenou za jediný den a ničeho nelituju. Obrovská fantazie Alenky je fascinující. Nikdy by mě nic takového nenapadlo, třeba hrát kroket pomocí ježků a plameňáků.
Myslím si, že knížku mohou číst jak děti tak dospělí.

applause
22.04.2016

Já jsem si tuhle knihu vzala dobrovolně jako prezentaci do dětské literatury. Myslela jsem si, že příběh Alenky v říši divů moc dobře znám, ale nevěděla jsem, že kniha je úplně jiná, než film. Napřed mě moc nebavila a při její četbě jsem si připadala jako zfetovaná. Autor prý při jejím psaní požíval houbičky... Myslím si, že úplně pro malé děti vhodná není. Vzhledem k chaotičnosti děje (např. úsek, kdy měnila Alenka svou velikost) a četnosti cizím výrazům, jejichž význam jsem u některých slov neznala ani já, tak bych doporučovala věk 9-11 let.

DivnýJanko
25.11.2015

Nie jednoduché čítanie, ak stratíme detské oči a srdce dokorán. Ale atmosferické a plné hlbšieho zmyslu uprostred zdanlivého nezmyslu. Cítiť z toho anglický čaj a vône sušienok s matematickou posýpkou. No možno pre slovanské srdce to nieje to pravé orieškové.

memphisz
16.07.2015

Milá krátká knížka s fantaskním viděním světa. Důležité je si přečíst nezkrácenou originální verzi.

Mayanea
18.02.2011

Konkrétně tohle vydání podnítilo v mých zhruba pěti letech zájem o jiné světy a o svět ilustrací (které jsem s oblibou a docela věrně překreslovala do spousty památníků ...)
S věnováním od prababičky, díky.

Amelie
10.02.2011

kouzelna, nadherna, poeticka a sentimentalni... netvrdte mi, ze tohle male kouzlo neni originalni