Žatecko na starých pohlednicích

Žatecko na starých pohlednicích https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282060/bmid_zatecko-na-starych-pohlednicich-FNy-282060.jpg 5 2 1

V knize "Žatecko na starých pohlednicích" naleznete historické pohlednice následujících míst: Bezděkov, Bitozeves, Blažim, Břežany, Čeradice, Číňov, Deštnice, Dobříčany, Drahomyšl, Dubčany, Holedeč, Holedeček, Hořetice, Chudeřín, Kličín, Kluček, Lhota, Liběšice, Libočany, Libořice, Líčkov, Lipenec, Lipno, Lišany, Měcholupy, Milčeves, Milošice, Minice, Nečemice, Nehasice, Nové Sedlo, Přívlaky, Radíčeves, Rybňany, Sádek, Sedčice, Selibice, Staňkovice, Stekník, Stránky, Stroupeč, Tatinná, Trnovany, Truzenice, Třeskonice, Tuchořice, Tvršice, Velemyšleves, Veletice, Velichov, Velká Černoc, Větrušice, Vidovle, Záhoří, Zálezly, Zálužice, Žabokliky, Žatec, Želeč, Železná, Žiželice.... celý text

Adapa
27.12.2022 5 z 5

Žatec, moje rodiště, moje srdcovka. Nad touto knihou jsem strávil dlouhý večer, kdy jsem si podrobně prohlédl všechny žatecké pohlednice a popisky k nim. Voní z toho žatecký chmel, čerstvé okurky a německá kultura… Nostalgie a škoda, že dnešní Žatec je takové stagnující městečko.

Pohlednicím vesnic jsem věnoval menší pozornost, rád jsem si přečetl ale jejich historii.

Ke knížce se rozhodně budu vracet a často v ní listovat.

Kdo není ze Žatecka, tomu knížka nic neřekne. Každý hrdý Žatečák by ji ale měl mít doma.