Albatros

Albatros https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129387/albatros-129387.jpg 4 31 7

Pravdivý příběh o tom, že i dovolená se může změnit v boj o přežití, v boj s rozbouřeným mořem, žraloky, šílenstvím a se smrtí. Vzbuzuje větší hrůzu než ''Čelisti'', tím, že se skutečně odehrál.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Knižní klub

True story of a woman’s survival at sea , 1994

Mánička178
24.10.2023 3 z 5

Šokující svědectví o traumatickém zážitku, boji o vlastní život... člověk žije nějaký život a pak stačí pár chvil a dnů na to, aby se tento zaběhnutý život naprosto změnil... Silná žena.

poetree
18.10.2023 5 z 5

Článek o příběhu, podle kterého kniha vznikla https://medium.seznam.cz/clanek/hana-strejcova-klidna-plavba-se-zmenila-v-horor-zraloci-postupne-sezrali-skoro-celou-posadku-ztroskotane-jachty-23940

Ignis
14.10.2018 3 z 5

Já vím proč jsem suchozemská krysa :-) tohle jsou přesně ty zážitky, bez kterých bych se obešla, stačí mi to číst.

marimari
16.01.2018 5 z 5

Přečteno v rámci Čtenářské výzvy, díky za ni. Zajímavý, napínavý příběh, hlavně vítězství autorky nad
prožitými hrůzami. Určitě je dobré naslouchat vnitřnímu hlasu a pocitům, které varují před špatným rozhodnutím.

CharlieBrown
24.10.2017 4 z 5

Dobrá kniha. Nechápu, jak autorka se svými zkušenostmi mohla nastoupit na loď. Přes veškeré své pochybnosti a nedůvěru věřit kapitánovi. A už vůbec nechápu, proč to nevzdala, když tam přišel ten další blb, co jí nadával a ponižoval. Už od začátku bylo předurčeno, že se něco semele. Jinak skvěle napsaná kniha.

Rade
25.07.2016 4 z 5

Hodně, hodně působivé. Samozřejmě hlavně proto, že to není nic vymyšleného, ale skutečnost. A taky proto, že pro mě je moře prostředí mimořádně děsivé, tím spíš, představím-li si širé moře, pod sebou nekonečnou temnou hlubinu, obří vlny, vítr, zimu a žraloky...
-------------------
Jen si nejsem jistá tou představou, že kdo se napije mořské vody, zešílí...

Netopyr07
25.01.2016 5 z 5

Četla jsem to dvakrát - vyšlo to totiž pod jinými názvy :-) Ale nelitovala jsem. Člověku běhá mráz po zádech z toho, co lidi prožijí na "výletech", jak silný je pud sebezáchovy a jak snadné je propadnout šílenství. Vřele doporučuji!