Albánie - kráska se špatnou pověstí

Albánie - kráska se špatnou pověstí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213613/mid_albanie-kraska-se-spatnou-povesti-213613.jpg 4 34 12

Víte vůbec, kde leží ten stát fantastických horských scenerií a divokého mořského pobřeží? Evropská země, a přesto jako by byla z jiného kontinentu První prezident Ahmet Zogu změnil ze dne na den republiku v monarchii a sám sebe prohlásil za krále Zoga I.

Nyctophile
05.04.2022 3 z 5

Chcete v cestopise o Albánsku čítať meditácie nejakého pseudofilozofa na tému, či k nám ženy zoslal vesmír, prípadne že po tridsiatke sa život radikálne mení? No asi ani nie. Oceniť treba ale niektoré informácie, ktoré by sa ku mne inak nedostali.

Adwil
03.08.2020 5 z 5

Číst průvodce mě velmi nudí, jsou strohé a popisné - toto od této knihy určitě nečekejte! a proto mě velmi kniha bavila a ostatní knihy o Albánii jsem pak již odložil. Cestopis, poetika, český pohled a romantika v jednom - někdo to zatracuje, mi se to moc líbilo. Někdy je totiž lepší zemi poznat a prožít než ji mít již dopředu nastudovanou z průvodců :-)

Hodná
03.05.2019 5 z 5

Krásná kniha o zemi,která nám není příliš známá.
Albánie je můj veliký sen...
Kniha je krásně napsaná,při čtení jsem autorům mockrát záviděla...
Doporučuji!

splichalka
20.07.2017 4 z 5

Dávám čtyři, ale možná je to jenom proto, že se tak těším na dovolenou

Lexand
23.02.2017 2 z 5

Nepovedlo se.

Ali1960
23.02.2015 5 z 5

Knížek o této krásné zemi není mnoho. V létě jsme ji navštívili a letos hodláme cestu zopakovat.
Knižní průvodce (Bradt) nám posloužil po stránce praktické, ale tato kniha je pro mne takové
pohlazení po duši. Dostala se mi do ruky až o vánocích a znovu mne přenesla do Albánie. Líbí se mi
úprava knihy - podobná cestopisům H+Z. Možná jsem ovlivněna tím, že jsem tam byla, ale určitě
je to obohacení mého povědomí o této hornaté zemi.

vekune
21.01.2015 2 z 5

Já jsem se děsně těšila a nakonec jsem byla zklamaná. Průvodce to není, cestopis to není, filozofická esej taky ne. Autoři se snažili dát všechny tři žánry dohromady a moc se jim to nepovedlo. Albánii miluju, je nádherná, ale povrchní popis přírody, tradic a zvyků, historie téměř o ničem a snaha o životní moudra mě teda rozhodně nenadchly.

Rudolf33
25.12.2014 5 z 5

Vánoční dárek mile překvapil. Skvělý literární cestopis! Určitě nenahrazuje průvodce, ale rozhodně vyvolává chuť se do Albánie co nejdříve vypravit...

vorenus
11.09.2013 5 z 5

Nechápu, že má někdo chuť číst knihu, kterou chce po půlce odložit a přeskakovat stránky!!!Viz komentář pasuby.Dám mu jednu radu!Prostě to nečti!!!Jinak všem mohu knihu doporučit jako ostatně všechny knihy autorů!!!!!!!

Atheal
23.08.2013 3 z 5

Ta kniha je napsaná pěkně, čtivě, o tom žádná. Pokud ji ale chcete číst jako přípravu na cestu do Albánie, pak vám moc nepomůže. Autoři zde hloubají nad ženami, smrtí i alkoholem a na samotné cestování po Albánii jim moc stránek nezbývá. Nejpřínosnější jsou nakonec krásné barevné i černobílé fotografie z dob minulých i ze současnosti.

pasuba
18.04.2013 3 z 5

Zahlcen gigabajty internetových cestopisů, kvituji. Je to netradiční náhled, osobní. Ale právě některé osobní přesahy mimo Albánii už mi začínaly vadit. Ve 3/4 jsem měl chuť v nechuti pár stránek přeskočit, nakonec jsem to nějak překousnul a dohrabal se do finále. Takže - kdo neví nic o Albánii ("co víte o Albánii?"), ten se něco dozví.

nokid
02.04.2013 5 z 5

Hmm..., mám dojem že ten obal jaksi nesedí. Četl jsem ji, ale s trochu jiným obrázkem na obalu... Jinak obsah vynikající, popisný a lákající vyzkoušet si tuhle zemi na vlastní kůži. Tištěna na fajnovém papíře s ilustrativními fotografiemi - prostě po všech stránkách profesionální publikace!

Albánie

Autoři knihy