Al Capone a jeho doba

Al Capone a jeho doba https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66363/bmid_al-capone-a-jeho-doba-nd9-66363.jpg 4 6 2

Když psal Laurence Bergreen knihu Al Capone a jeho doba, vyrovnával se s fascinujícím, leč nikoliv oslavování hodným obdobím ve vývoji vlastní země. S obrovskou upřímností a pílí vyložil dobu, kdy se zákony přijímaly na ulici a v tavernách a kdy ochránce pořádku měl sotva jinou možnost než držet krok. O úspěchu rozhodovaly silné osobnosti, bezohlednost, slabost politiků a využívání nálad veřejnosti. Výsledkem je rozsáhlá publikace představující „literaturu faktu“ v nejlepším slova smyslu. Čtenář v knize najde velmi solidní a podložené poučení o dvacátých a třicátých letech 20. století ve Spojených státech, o politice té doby, běžném životě i o rozmachu podsvětí, které ztratilo zábrany a začalo tvořit dějiny.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Prostor

Capone: The Man and the Era , 1994

JaneSour
18.08.2023 1 z 5

Kniha mi prisla az moc popisna, dost me nudila. Nutila jsem se do cteni. Jelikoz ma kniha pres 700 stran, rozhodla jsem se, ze ji nedoctu a budu cist pro me zajimavejsi knihy, co mam pripravene na precteni.
Toto je snad prvni kniha v mem zivote, co jsem nedocetla.
Kniha neni muj salek kavy.

ondra2
18.04.2020 5 z 5

Stejně jako Černobílé desetiletí popisuje padesátá léta že všech možných úhlů pohledu, tak i tato kniha nabízí pohled na známého gangstera nejen z hlediska jeho kriminální činnosti. Popisuje i osudy některých jiných osob podílejících se na postihu Ala Capona za daňové úniky a kdo viděl film Neúplatní, bude překvapen skutečnými osudy Eliota Nesse, který se na dopadení titulní postavy nepodílel prakticky vůbec.

mafie gangsteři prohibice italská mafie Chicago Al Capone

Autorovy knížky