Akvárium

Podrobné rady, jak zařídit akvárium od samotné koupě akvária a potřebné výbavy. Rady odborníka začínajícím akvaristům, jak snadno zařídit a pečovat o akvárium. Autor upozorňuje, jak je důležité nekupovat ryby současně s akváriem, ale až do akvária zavedeného, kde je vytvořena biologická rovnováha vody pro rostliny i ryby. Radí, jaké jsou vhodné rostliny a jaké jsou nejoblíbenější ryby pro začínající akvaristy, radí při výběru a koupi ryb, čím a jak můžeme ryby krmit, jak akvárium čistit a jak se o něj postarat v době dovolené, kdy nemáme nikoho, kdo by o něj převzal péči. Též jsou uvedeny nejběžnější nemoci ryb, a jak okamžitě postupovat při nehodách v akváriu. Text doplněňuje rejstřík, 40 barevných fotografií a 30 kreseb z kouzelného světa akvárií. Přiručka je vhodná také pro děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102245/akvarium-102245.jpg 3.43
Literatura naučná, Hobby
Vydáno, Jan Vašut

Das Aquarium, 1998

Kniha Akvárium

Seteh
31.12.2020

Pro začínajícího akvaristu je to fajn knížka. Určitě doporučuji na úplný začátek, kdy člověk potřebuje získat ty nejzákladnější informace a přehled. Já osobně nejvíc ocenila informace o filtru a osvětlení. Super jsou i konkrétní návrhy na rybí osádku do akvária o objemu 54 litrů. Nabídka ryb je široká a začátečník často nemá představu, které druhy by bylo nejvhodnější dát k sobě. Stejně tak je fajn návrh na osázení akvária konkrétními druhy rostlin. Zajímavé info doplňují moc hezké fotky a názorné ilustrace. :)
Jediné, co jsem trochu postrádala, bylo více informací o rostlinách - konkrétně o tom, jak rostliny vypadají, když jim něco schází a jak to napravit.

FerryTaz
15.04.2016

Jako maly jsem mel akvarium a dopustil jsem se dost chyb pri jeho zalozeni.Ted jako velky na to jdu z te druhe strany a nejdriv ctu a pote zakladam.Kniha je dobre napsana pro vsechny zacinajici akvaristy.Mohu doporucit.